01.06.2022

Прогноз експерта по паливній кризі

Пік паливної кризи в Україні пройдено, але обсяги постачання ще далекі від потрібного рівня.

Про це на брифінгу розповів директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

«Кілька тижнів тому було пікове навантаження на ринок палива та тотальний дефіцит. Тепер є таке почуття, що ми пройшли пік кризи, насправді ринок починає працювати. Два тижні тому уряд скасував держрегулювання цін — це була одна з причин, оскільки багато компаній, особливо невеликі, не могли постачати паливо самостійно, оскільки закупівельна вартість була вищою за розраховану Кабміном. Після того, як держрегулювання цін зняли, з’явилися економічні стимули активніше постачати паливом», — сказав Куюн.

Але, за словами експерта, рано говорити про те, що обсяги постачання вийшли на заплановані. Найкраща ситуація зараз із постачанням дизеля, непогана — із постачанням зрідженого газу.

Ситуація із наповненням ринку бензином відстає від очікувань, каже Куюн. Він пояснив це тим, що європейські заводи насамперед закривають внутрішній попит на бензин та не мають зайвих обсягів для експорту до інших регіонів.

За прогнозом експерта, паливна криза триватиме до липня.

“Щоб ми вийшли на мінімальні обсяги нашого споживання – до липня буде продовжуватися вихід на потрібні обсяги”, – зазначив він.

Джерело: МаюПраво

Leave a Reply