25.07.2022

Прилаштування тварин на Миколаївщині через війну зменшилось у 2-3 рази

З початку бойових дій на Миколаївщині чисельність безпритульних тварин виросла, зокрема через те, що чимало жителів міста залишили своїх улюбленців напризволяще, зоозахисники відмічають, що прилаштування тварин зменшилось у 2-3 рази.

Про це  розповіла голова зоозахисної організації “Фенікс” Олена Бардан.

– Кількість тварин з початку війни дійсно виросла. Зокрема через те, що деякі господарі, виїжджаючи з осель залишають своїх тварин напризволяще. Залишали навіть породистих котів та собак. Десь половина членів нашої організації залишились в місті, тому ми стараємось допомагати тваринам. Нас підтримують ряд партнерів, які надають корми для тварин, а також ми тісно співпрацюємо з найбільшою зоозахисною організацією в Україні “UAnimals”, які нам допомогли евакуювати та прилаштувати тварин, над якими ми опікуємось та які знаходяться на базі КП “Центр захисту тварин” за кордоном, – повідомила Олена Бардан.

За словами Олени Бардан наразі аби зменшити кількість безпритульних тварин потрібно проводити масову вакцинацію та стерилізацію.

– З вакцинацією наразі є питання, тому що на це потрібно чимало коштів. Стерилізація також необхідна, тому що деякі власники кинули тварин, які були не стерилізовані. Коли ми проводили акції “Щастя не має породи”, то могли знайти для собак або котів більше 10 нових родин. Нині ми ще більш відповідально ставимось до прилаштування, війна в цьому плані де що змінила. Наприклад, є люди, які є переселенцями та живуть на орендованій квартирі. Ми не просто віддаємо тварину вже, а просимо людей перепитувати господарів квартир чи точно вони дозволять. Також просимо саму людину подумати, чи потягне вона наразі тварину, щоб не довелось знову по колу тварині шукати нову родину, тому що людина вирішить просто поїхати далі без улюбленця. Дуже хотілось би, щоб люди більше відповідально ставилися до тварин, не покидаючи їх, думаючи перед тим, як взяти, та коли підгодовують на вулиці, щоб не перегортали миски з водою та не висипали корм, тому що вони залежні від нашої підтримки, – резюмувала волонтерка.

Джерело: 0512

Leave a Reply