15.05.2022

Російські полонені розповіли, як їх узяла в кільце баштанська тероборона

Голова Баштанської ОТГ Олександр Береговий опублікував відео з російськими військовими, яких взяли в полон в березні.

Рашисти розповіли, що 28 лютого їм наказали висуватися у бік Миколаєва. Вже біля Баштанки почалось щось незрозуміле, адже командир наказував російським солдатам йти вперед. Солдати ж не сильно цього хотіли, бо зав’язався бій, і деяка їхня техніка вже горіла. Тому рашисти вирішили сховатись в одній з будівель, щоб вижити. Пізніше вони виїхали з Баштанки на одній з військових машин.

«Рунули вперед, сидячи на цій гарматі. Тобто по нам був вогонь, поки їхали цією вулицею. Виїхали з селища, далі трасою. Було багато покинутої техніки. КамАЗи з БК згорілі. Наші машини з ПММ. Ми їхали десь під сто, сидячи на цій гарматі, хтось, сидячи на колесі. Повернули на поле. Там один “Панцир” горить, другий покинули. Була інша бита техніка», – розповіли військові.

Пізніше солдати, серед яких були й офіцери ховались у лісі. Вони хотіли обійти Баштанку та йти далі, але потрапили в кільце тероборони.

«За підсумком забрели вглиб, де нас, я так зрозумів, у кільце взяла тероборона за сумісництвом із мисливцями. Пара людей була з автоматами, а всі здебільшого були з рушницями. Коли командири почали вести з ними діалог, вони нам сказали: «Нам війна не потрібна». БК (боєкомплекту) у нас було щонайменше. І взагалі із цивільними ніхто воювати не збирався. Вони всі без форми були звичайні мужики. Спочатку їх було чоловік 15, а потім вони фух-фух-фух і кілька хвилин ми були в кільці», – розповіли узяті в полон російські солдати.

Джерело: 0512

Leave a Reply