12.03.2022

Росії немає чим воювати, їм залишилося ще 2-3 тижні

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович в єдиному телемарафоні наголосив, що у багатьох містах, де російські війська наступали, тепер — вони перейшли до оборони, їм не вистачає озброєння та людей.

“Приходить час позиційної війни, у багатьох містах, де наступили, вони перейшли до оборони, в обороні вони більш вразливі, ніж у наступі, тому що наступ це ініціатива, як би по-дурацьки вони того не робили. В обороні вони стануть, ми будемо знати, де вони, і зможемо добити їх ракетними артилерійськими авіаційними ударами, партизанами, силами спеціальних операцій. Для нас це вигідніша наступна фаза. І питання в тому, що тоді вони підуть на справжні перемовини, реальні, не безглузді ультиматуми”, — розповів Арестович.

За його прогнозами з боку росіян буде ще одна спроба наступу: “Але зараз вони на паузі, під Києвом фактично розгромлені, стали в оборону, намагаються тикатися невеликими підрозділами, але ми їх нищимо, і вони спробують кинути резерви на ці напрямки, у яких у них успіх намітився — зона ООС, під Маріуполь, можливо буде Харківщина і може під Київ. А оскільки вони безтолкові, ці резерви поляжуть, але це може зайняти ще 10 днів, тиждень від початку, як їх введуть в бій. Я даю ще 2-3 тижні 3 з половиною їх спроб щось там після паузи активно наступати. Після того вони стануть, як зайчики”.

Арестович також додав, що за його даними, білоруська армія не буде брати участь у війні проти України на боці РФ.

“Білоруське командування строчить росіянам відписки і шле своєму власному керівництву, що низький моральний дух, не можемо. Він не низький, просто білоруси розумні люди і роблять раціональний вибір. Уся білоруська армія 45 тисяч осіб, боєздатні, не більше 17, але це за самими оптимістичними оцінками, реально 5,6,7 тисяч. І найбільш боєздатна 103 вітебська повітряно-десантна бригада знаходиться на кордоні з Україною, і там від рядового до офіцера ніхто не хоче брати участь у війні”, — розповів Арестович.

Джерело: Суспільне

 

Leave a Reply