09.09.2016

Рятувальники б’ють на сполох: показники пожеж на Миколаївщині досягають рекордних позначок (ФОТО)


img_20160908_162849Щодня рятувальники Миколаївщини інформують населення про те, що на території області виникає велика кількість пожеж в природних екосистемах. Але не дивлячись на численні застереження та настанови, їх кількість не зменшується, а навпаки зростає.

Так, за добу 6 вересня зареєстровано 20 випадків загорань на відкритій території, 7 вересня сталося вже 28 пожеж, і протягом минулої доби зареєстровано 35 «вогневих» випадків на відкритих територіях та в екосистемах.

Протягом минулої доби від вогню потерпали Вознесенський район (6 пожеж загальною площею понад 7 Га), Первомайський район (4 пожежі площею понад 3 Га), Новоодеський та м. Нова Одеса (4 пожежі площею близько 2 Га), Березнегуватський район та смт. Березнегувате (4 пожежі площею близько 4 Га), Очаківський район (3 пожежі площею майже 5 Га), м. Миколаїв (3 пожежі понад 2500 кв. м), Миколаївський район (2 пожежі площею понад 2 Га), смт. Казанка, Вітовський район, Братський район, м. Новий Буг, Баштанка, Доманівка, смт. Криве Озеро, смт. Єланець, м. Снігурівка – по 1 пожежі в кожному районі загальною площею понад 7 Га.

Таким чином, вогонь «погуляв» майже у кожному куточку Миколаївської області та знищив понад 30 Га сухої рослинності, хвойної підстилки на території лісових господарств. Крім того, зафіксовано чергове загорання на території Матвіївсько-Баловнянського лісництва, де тільки-но вчора, 7 вересня, рятувальники боролися із пожежею, зареєстровано декілька пожеж на території лісового фонду ДП «Березнегуватського лісового господарства». Такі показники викликають суттєве занепокоєння, адже складно навіть уявити які наслідки, видимі та «невидимі» ми отримали в результаті цих пожеж. До схованих, в першу чергу, можна віднести забруднення навколишнього середовища, адже разом із їдким димом в атмосферу потрапила величезна кількість шкідливих та небезпечних речовин, які щоденно вдихаємо ми, наші рідні, діти. Крім того, якби не оперативне реагування на всі повідомлення, під загрозою знищення опинялися б цілі лісові масиви, паркові зони, поля тощо.

І найстрашніше в даній ситуації те, що основною причиною загорань ставало необережне поводження з вогнем з боку населення!

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області закликає всіх громадян! Якщо ви не бережете природу, недбало ставитеся до правил пожежної безпеки, подумайте хоча б про своє здоров’я та здоров’я ваших рідних і близьких. Як свідчать деякі наукові праці ті речовини, які ви вдихаєте разом з димом можуть призвести до непоправних наслідків, страшних та невиліковних хвороб! Тож задумайтесь, невже сміття та суху траву, яку можна залишити як добриво для землі, варто все ж таки спалювати та наражати себе на таку небезпеку, невже кинутий непогашений недопалок чи сірник вартий вашого здоров’я? Бережіть себе та своє життя!

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Читайте также: В Миколаєві чоловік без жодних документів перевозив півтони пального (ФОТО)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

imag0039 imag0037

Leave a Reply