04.05.2022

Семирічна дівчинка з Миколаєва збирає гроші для ЗСУ продаючи власні малюнки

Семирічна Софія Черненко з Миколаєва зібрала понад тисячу доларів для Збройних сил України за допомогою своїх малюнків.

Картини дівчини продають на одній із закордонних онлайн-платформ. У планах — створення тематичних стікерів, гроші з продажу яких також спрямують на допомогу українським військовим.

Про це розповіла мати дівчини Анна Софіна.

Софія разом із мамою виїхали з Миколаєва 24 лютого – у перший день повномасштабної війни. Тоді, розповідає, Анна Софіна, дівчина дуже засмутилася через скасований урок з малювання.

“Мабуть, вона настільки була налаштована на урок, який так і не відбувся, що наступного дня, перебуваючи вже у відносній безпеці — в селі в Миколаївській області — Сонця сіла малювати“, — розповіла мама дівчинки.

З її слів, Софія малювала потайки, рідні побачили вже готовий результат.

“Аркуш розділений надвоє. З одного боку хатинка, діти граються у м’яча, а з іншого – воїн, захищає їх від куль. Цей малюнок майже одразу поїхав до військових, разом із зібраними смаколиками та речами найпершої потреби”, — розповіла мама Софії.

Дівчина веде власну хроніку війни та відображає її у малюнках, говорить Анна.

“Почула про гусей, які “підбили” російський літак — намалювала. Слухала розповіді свого дядька, який з початком війни став волонтером — зберегла і їх роботу ілюстрацією в альбомі. Вона малює все. Голову ОВА Миколаївщини Віталія Кіма, батальйон “Ромале”, бджіл, Миколаїв, бандерохамелеонів і все, що спаде на думку. Єдина незмінна умова — російцям на всіх малюнках “кабздець“, — сказала Анна Софіна.

Малюнки дівчини продають на одній з онлайн-платформ у Казахстані, а також через спільноту “The Peace Dragon” у Сполучених Штатах Америки. Гроші переказують одразу на криптогаманець ЗСУ.

Анна виклала на своїх сторінках у соцмережах картини своєї доньки. Згодом їх помітила українська художниця-ілюстраторка Іра Шу та запропонувала створити разом тематичний стікерпак. Гроші від продажу також йтимуть на допомогу ЗСУ.

Також Софія передає свої малюнки військовим на фронт та волонтерам, котрі привозять гуманітарну допомогу до них у село.

“Сонця подарувала янголятко нацгвардійцям. Маленьку ілюстрацію приклеїли скотчем на лобове скло. “Нехай оберігає!”. А ще вона намалювала 20 пасхальних листівок, які теж відправилися на передову, нагадати солдатам, що ми ними пишаємось і вболіваємо за кожного”, — розповіла Анна Софіна.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply