25.05.2022

«Щоб не розпалювати ворожнечу»: питання заборони Московського патріархату на території Первомайської громади не буде винесено на сесію

24 травня 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулось засідання погоджувальної ради.

Голови постійних комісій міської ради, очільники депутатських фракцій спільно розглянули питання включені до порядку денного чергової сесії міської ради, що відбудеться 26 травня 2022 року.

Крім розгляду та погодження питань, що будуть внесені до порядку денного засідання чергової сесії, від комісії з питань бюджету та фінансів, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва надійшла пропозиція доповнити список додатковим питанням.

Це питання стосується тимчасової заборони здійснення діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території Первомайської громади.

У відповідь на це начальниця управління культури надала членам погоджувальної ради офіційні документи та відповіді на запити з Миколаївської обласної адміністрації за 2014 рік, щодо діяльності релігійних громад на території Первомайська та їх конфесій. На території Первомайська здійснює свою діяльність 30 релігійних громад, серед яких конфесія московського патріархату відсутня.

Запрошені на нараду представники Вознесенська-Первомайської єпархії також представили присутнім Статут, де чітко зазначено, що єпархія не відноситься до московського патріархату. Крім того, єпископ Алексій ознайомив усіх з рішенням Єпархіальної ради, щодо засудження війни росії і терористичних дій російських військових на теренах України. Радою було вирішено на офіційному рівні всіляко підтримувати Україну, молитися та консолідувати українців у боротьбі з окупантами.

Для того щоб не розпалювати релігійну ворожнечу в середині громади та не створювати конфліктні ситуації, тим самим допомагаючи ворогу сіяти паніку серед населення, членами погоджувальної ради було вирішено надіслати офіційні запити до Миколаївської військової обласної адміністрації. Це допоможе дізнатися оновлені дані станом на 2022 рік, щодо діяльності релігійних громад на території Первомайської громади та до яких конфесій вони належать.

Після отримання офіційних відповідей повернутися до обговорення цього питання та можливості його винесення на розгляд засідання сесії.

Тому закликємо суспільство на разі не спекулювати на даній темі!

Прес-служба Виконавчого комітету Первомайської міської ради

Leave a Reply