25.05.2022

Щоб звільнити Херсон – треба мати сили один до трьох

Для звільнення тимчасово окупованих Херсона та Снігурівки українським військовим необхідно мати перевагу в силах та засобах один до трьох.

Про це заявив екс-командувач оборони Миколаєва, генерал-майор Дмитро Марченко.

За його словами, Україна має перспективи звільнити Снігурівку та Херсон, але був трошки втрачений тактичний час. Він пояснив, що спочатку, коли росіяни “наступали з коліс”, було простіше чинити опір, зараз же окупанти зариваються, обладнують позиції, готуються до позиційної оборони.

“Щоб нам вибити ворога – про це говорять усі книжки, всі історії боїв – треба мати сили та засоби один до трьох. Якщо там зарито рота (до 150 осіб, – ред.), нам потрібно туди висувати мінімум батальйон (до 1000 осіб, – ред.) для того, щоб мати бодай якусь перевагу”, – сказав Марченко.

Він також зазначив, що українським військовим складніше контратакувати, оскільки вони керуються принципом – не стріляти по мирних населених пунктах, щоб не наражати на небезпеку громадянське населення.

За словами Марченка, на початкових етапах широкомасштабної війни росіян успішно лупили на дрогах, але потім окупанти почали заходити до сел, по яких ЗСУ не стріляють.

“У нас принципово – якщо у селі три-чотири сім’ї, ми по селу не б’ємо. Це ускладнювало наш опір та порядок ведення бойових дій, дуже ускладнювало, але це наші принципи”, – сказав він.

Джерело: Ліга.Новини

Leave a Reply