25.05.2022

Скільки чоловіків із дозволом на виїзд можуть перебувати за кордоном

Кабінет міністрів вніс зміни до правил перетину державного кордону та до порядку бронювання військовозобов’язаних.

Під час війни за кордон можуть виїжджати водії, залізничники та спортсмени.

Пропуск водіїв

Згідно з документом, під час воєнного стану дозволено перепустку водіїв, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних сил, інших військових формувань, а також населення України.

Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону водіям, приймається на строк не більш як шість місяців. Воно приймається Мінінфраструктурою або військовими адміністраціями.

Водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.

Крім того, дозволено перепустку водіїв компаній, які мають транспортні ліцензії. У такому разі перетин державного кордону можливий тільки на транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів і більше. Водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 45 календарних днів з дня перетину державного кордону.

Залізничники

Також дозволено виїзд працівників підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці. Рішення про виїзд за межі України приймається терміном не більше шести місяців.

Спортсмени та тренери

Під час військового стану дозволено перепустку за кордон спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю; тренерів зі складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших спеціалістів, які забезпечують, зокрема, організаційний, науково-методичний, медичний супровід, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України.

Усі вони можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.

Джерело: Шиповник

Leave a Reply