23.03.2022

Сторінка героїзму: як обороняли Баштанку

Бійці тероборони Баштанки Миколаївської області розповіли, як вони відбили своє рідне місто у російських окупантів.

Міський голова Баштанки, Олександр Береговий, розповів журналісту Юрію Бутусову всю хронологію подій та боїв.

-У нашій громаді 22 тисячі населення. Самоорганізувалися, з міськради у нас 16 людей. Взяли зброю до рук, коктейлі Молотова і відстоювали нашу громаду. Зброю ми отримали в територіальній обороні фактично в останній день, 24 числа, набили коктейлів Молотова і активно брали участь. Заходили російські війська з боку села Добре, де був наш блокпост. На блокпості стояли наші хлопці з районної тероборони. Ми з частиною наших хлопців були із боку мікрорайону Переселення.Інша частина базувалася у центрі міста. Перший бій був на блокпосту. У нас один із дідусів, йому 78 років, його не взяли ні до військкомату, ні до тероборони. Він сам узяв коктейль Молотова, пішов на блокпост, кинув «Град». Там усе почало вибухати. Їх, відповідно, почали всіх відстрілювати. Хлопці за окопами, за дерева. Хлопці кажуть, що ті навіть не розуміли, звідки ними ведуть бій, — розповідає Олександр Береговий.

Мужнього діда, який спалив ворожий «Град» пляшкою із запалювальною сумішшю звати Василь, він живе на Переселенні. До тероборони його не брали, але він сам прийшов на перший бій.

До речі, перше, що зробили жителі Баштанки, які брали участь у бою наступного дня, — це прибрали вулиці та навели лад. Та так навели лад, що не одразу й здогадаєшся, що на вулицях точилися бої.

Джерело: 49000

Leave a Reply