25.03.2022

Субсидії у воєнний час: як оплачувати комунальні послуги

Голова Міністерства соціальної політики Марина Лазебна розповіла про призначення субсидій у період військового стану. Міністр також пояснила, чому дуже важливо платити за послуги ЖКГ та не накопичувати заборгованість.

За словами Лазебної, до закінчення поточного опалювального сезону українські домогосподарства продовжуватимуть користуватися призначеними раніше субсидіями на оплату комунальних послуг. Перегляд правомірності та розмірів нарахування допомоги від держави тим українцям, які не можуть самостійно оплачувати спожиті ЖКГ-послуги, буде здійснено після закінчення опалювального сезону.

Водночас, глава Мінсоцполітики зазначила, що, згідно з українським законодавством, заборгованість за комунальні послуги за понад три місяці на суму понад 680 гривень є причиною для скасування субсидії.

“Оскільки в нас субсидію призначають терміном до дати закінчення опалювального або неопалювального сезону, то наявність заборгованості аналізуватиметься органами соціального захисту населення у травні поточного року”, – пояснила Марина Лазебна.

До травня 2022 року субсидіанти в Україні можуть оплачувати комуналку із зручною періодичністю. Проте Марина Лазебна нагадала, що завдяки свідомості громадян, які вчасно сплачують спожиті ЖКГ-послуги, продовжують працювати підприємства-постачальники тепла, електроенергії, води тощо.

“Завдяки працівникам підприємств-постачальників «Кожен ваш платіж за комунальні послуги — це ваше спасибі цим людям. І можливість для них годувати свої сім’ї. Тому по щирості — подякуйте їм. Заплатіть за комуналку” , – зазначила міністр.

Leave a Reply