30.09.2016

Сєнкевич вимагає від ПАТ «Миколаївгаз» припинити встановлення побудинкових приладів обліку газу

img_gazovie_raboti

Міський голова Олександр Сєнкевич направив лист на ім’я голови правління ПАТ «Миколаївгаз» Богдана Стегнія з вимогою припинити встановлення побудинкових приладів обліку газу та нарахування плати за послуги з газопостачання за завищеними тарифами.

Це було зроблено у зв’язку з численними скаргами на дії ПАТ «Миколаївгаз», які надходять  до мера, повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

У своєму листі Олександр Сєнкевич, зокрема  зазначає, що встановлення загальнобудинкових лічильників природного газу є несправедливим по відношенню до миколаївців, які проживають у багатоквартирних будинках. Мер при цьому відзначив доцільність встановлення поквартирних лічильників газу: «Кожен з них має бажання сплачувати за надані послуги, але оплата повинна здійснюватися за прозорою схемою індивідуального обліку спожитого газу, чого можна було б досягти шляхом встановлення поквартирних лічильників газу».

Олександр Сєнкевич також звертає увагу на те, що, встановлюючи побудинкові прилади обліку газу, «Миколаївгаз» порушує чинне законодавство і нормативно-правові акти: «У свою чергу, встановлення загальнобудинкових вузлів обліку природного газу суперечить статтям 626 – 630, 634 Цивільного кодексу України, змісту постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 № 2500 «Про затвердження Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам» та жодним чином не забезпечує персоніфікований облік спожитого газу, оскільки оплата здійснюється за колективним принципом та при економному використанні одним чи групою споживачів зберігається значна імовірність нераціональних витрат природного газу іншими споживачами для будь-яких цілей».

«Враховуючи суспільний резонанс, викликаний вищевикладеною ситуацією, вимагаю зупинити встановлення загальнобудинкових лічильників природного газу та нарахування плати за послуги з газопостачання по завищених тарифах», – йдеться у листі міського голови.

Читайте також: Прокуратура Миколаївщини розпочала розслідування щодо службовців ПАТ «Миколаївобленерго»

29-09-16_1 29-09-16_2

Leave a Reply