03.05.2022

Тільки 3 з 14 евакуаційних автобусів з Маріуполя доїхали, доля інших невідома

З 14 автобусів, що вивозили мешканців Маріуполя, на підконтрольну Україні територію доїхали лише 3, доля людей з решти 11 автобусів невідома; більше тисячі мешканців міста все ще чекають на евакуацію.

Про це заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко в ефірі національного марафону.

“Коли ми оголосили, і російська сторона погодила цю евакуацію, що дасть нам 90 автобусів, визначили три локації, але у дві тільки локації приїхало 14 автобусів, а в Україну доїхали лише 3. Ми розуміємо, що десь поділися 11 автобусів, які повинні були рухатися у напрямку Запоріжжя на підконтрольну частину нашої держави, але вони десь загубилися, губляться вони у “фільтраційних центрах”, – розповів Бойченко.

За словами мера, зараз таких “фільтраційних центрів” у Маріуполі чотири, і у бік України окупанти дуже ретельно проводять фільтрацію.

Бойченко розповів, що всіх, хто хоч якось був пов’язаний із держслужбою чи муніципальною службою, саджають на 2 тижні або навіть на 2 місяці у в’язницю. Ті, хто звідти вже вийшов, розповідають, що у камеру 2 на 3 м заганяють 10-15 людей. Люди там не можуть сісти, у них немає їжі, їм дають лише воду, один раз на добу виводять у туалет та катують.

Бойченко додав, що 2 травня чекали евакуації 2 тисяч жителів Маріуполя, які самостійно виїхали до окупованого Бердянська Запорізької області. Але окупанти руйнують плани та не дають людям виїхати.

Також станом на ранок 3 травня ще не дісталися Запоріжжя ті люди, які виїхали з Маріуполя 2 травня. Ця евакуація ще триває, колона рухається у напрямку Запоріжжя.

Джерело: НН

Leave a Reply