20.05.2022

Товариство Червоного Хреста займається соціальною підтримкою хворих на туберкульоз

У головному офісі Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України 19 травня розпочали видавати продуктові набори учасникам проєкту “Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу в Миколаївській області”.

Це додаткова підтримка для тих сімей пацієнтів з туберкульозом та хімієрезистентним туберкульозом, що постраждали від бойових дій у регіоні.

Про це розповіла керівниця проєкту Ганна Бязиляк.

“Перші набори ми відвезли в Новий Буг, Баштанку та Казанку ще минулого тижня. Загалом ми закупили 210 продуктових наборів і плануємо протягом місяця доставити їх у найвіддаленіші куточки нашої області до тих пацієнтів, які потребують особливої підтримки”, — сказала Ганна Базиляк.

З її слів, продуктові набори отримають пацієнти, які перебувають під їхнім психосоціальним супроводом у поточному місяці. Всього таких пацієнтів близько трьохсот, але не всі з них потребують забезпечення продуктовими наборами. Їм надають інші послуги, які передбачені проєктом. Ганна Базиляк говорить, що це додаткова допомога, з початку 2022 року у рамках основного проєкту вони вже видали понад 500 продуктових наборів і 200 гігієнічних.

“З 24 лютого нам довелося скоротити перелік послуг, які надавалися в рамках проєкту. Зокрема, ми призупинили тимчасово надання допомоги у відновленні документів клієнтам проєкту. У 2021 році ми були першою організацією в Україні, яка провела процедуру відновлення паспортів чотирьом пацієнтам з туберкульозом. Ми зараз не видаємо ні продуктові, ні гігієнічні набори пацієнтам на території Миколаївської області, яка підконтрольна тимчасово російським військам. Ми не можемо туди доїхати”, — розповіла Ганна Бязиляк.

Миколаївську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України залучили до реалізації різних проєктів з медико-психосоціального супроводу та лікування пацієнтів з туберкульозом та мультирезистентним туберкульозом ще з 2011 року. Фінансували проєкти українські та міжнародні донори. Допомагали пацієнтам легше перенести довготривалий процес лікування та отримати позитивний результат.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply