05.06.2022

У Коблево відкрили міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур

Село Коблеве на Миколаївщині стало черговим населеним пунктом, що прийняв Міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур, гаслом якої є всесвітньо відомі напутні слова для російського військового корабля.

Організатори виставки Rotary Club Mykolaiv та Асоціація лідерів туризму Миколаївської області обрали для експозиції це село на кордоні з Одеською областю невипадково. Саме на коблівське узбережжя намагався висадитися перший десант загарбників на початку повномасштабної агресії.

-Для підняття духу українського, для підняття настрою і для того, щоб озброїтися і сміливо йти на подолання тих проблем, які сьогодні є у кожної громади, в кожному селі, у кожної людини – звичайно це надважливо. І ми дуже дякуємо організаторам цього заходу за те, що вони вирішили зупинитися і свій шлях прокласти саме через наш населений пункт, показати цю надзвичайну виставку цих робіт – це дуже важливо, – розповіла секретарка Коблівської сільської ради Світлана Талоха.

Менш ніж за місяць – після відкриття шостого травня в Одесі – виставка побувала у Миколаєві, Києві та Чернігові.

-Виставка динамічна, я від цього дуже радію. Коли ми починали, це було близько 200 робіт, а зараз ми вже перейшли за триста і поповнюється, – говорить голова правління громадської організації “Асоціація лідерів туризму Миколаївської області” Тетяна Чичкалюк.

Фото: Федір Бондар

Ініціатором виставки виступив одеський журналіст Олександр Федоров, який почав заохочувати знайомих художників малювати антивоєнні карикатури.

-До мене зателефонував один художник, друг і сказав, що наразі – це було на початку березня – рука не підводиться малювати заходи сонця та світанки, одеські пейзажі, одеські вулички. І тоді я йому порадив намалювати якусь картину на антивоєнну тему і сказав, що інші художники долучаться. Ну а, з урахуванням того, що карикатура, мабуть, найбільш виразний засіб антивоєнної пропаганди, то і народилася ідея організувати конкурс, – пригадує Олександр Федоров.

В середині червня виставку політичних та антивоєнних карикатур презентують у Кракові, Вроцлаві, Варшаві, Берліні. Наступного тижня виставка знов відвідає Одесу. А першого червня, коли вона була у Чернігові, муніципалітет цього міста ініціював дитячий конкурс карикатур та коміксів. Сьомого червня, говорить співорганізаторка виставки Тетяна Чичкалюк, будуть оголошені умови цього конкурсу.

Джерело: Суспільне

Фото: Федір Бондар

Leave a Reply