05.06.2022

У Коблево відкрили виставку політичних та антивоєнних карикатур

Село Коблеве на Миколаївщині стало черговим населеним пунктом, що прийняв Міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур, гаслом якої є всесвітньо відомі напутні слова для російського військового корабля.

Організатори виставки Rotary Club Mykolaiv та Асоціація лідерів туризму Миколаївської області обрали для експозиції це село на кордоні з Одеською областю невипадково. Саме на коблівське узбережжя намагався висадитися перший десант загарбників на початку повномасштабної агресії.

“Для підняття духу українського, для підняття настрою і для того, щоб озброїтися і сміливо йти на подолання тих проблем, які сьогодні є у кожної громади, в кожному селі, у кожної людини — звичайно це надважливо. І ми дуже дякуємо організаторам цього заходу за те, що вони вирішили зупинитися і свій шлях прокласти саме через наш населений пункт, показати цю надзвичайну виставку цих робіт — це дуже важливо”, — розповіла секретарка Коблівської сільської ради Світлана Талоха.


Менш ніж за місяць – після відкриття шостого травня в Одесі – виставка побувала у Миколаєві, Києві та Чернігові.

“Виставка динамічна, я від цього дуже радію. Коли ми починали, це було близько 200 робіт, а зараз ми вже перейшли за триста і поповнюється”, — говорить голова правління громадської організації “Асоціація лідерів туризму Миколаївської області” Тетяна Чичкалюк.


Ініціатором виставки виступив одеський журналіст Олександр Федоров, який почав заохочувати знайомих художників малювати антивоєнні карикатури.

“До мене зателефонував один художник, друг і сказав, що наразі – це було на початку березня – рука не підводиться малювати заходи сонця та світанки, одеські пейзажі, одеські вулички. І тоді я йому порадив намалювати якусь картину на антивоєнну тему і сказав, що інші художники долучаться. Ну а, з урахуванням того, що карикатура, мабуть, найбільш виразний засіб антивоєнної пропаганди, то і народилася ідея організувати конкурс”, — пригадує Олександр Федоров.


В середині червня виставку політичних та антивоєнних карикатур презентують у Кракові, Вроцлаві, Варшаві, Берліні. Наступного тижня виставка знов відвідає Одесу. А першого червня, коли вона була у Чернігові, муніципалітет цього міста ініціював дитячий конкурс карикатур та коміксів. Сьомого червня, говорить співорганізаторка виставки Тетяна Чичкалюк, будуть оголошені умови цього конкурсу.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply