19.07.2018

У Миколаєві відкрилася фотовиставка документальних фотографій «Долаючи темряву»

mykolaiv_3

У Миколаєві відкрилася фотовиставка «Долаючи темряву» з документальними фотографіями відомого фотографа Олександра Глядєлова, володаря престижної міжнародної премії Hasselblad.

На виставці можна побачити 60 фотографій, які були зняті на чорно-білу плівку. Вони, як і всі документальні фото, є непостановочними, це фотографії  з життя реальних людей. В данному випадку, з життя людей, які живуть в Миколаєві з гепатитом С.  

Фотовиставка підготовлена ​​міжнародною медичною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів» (Médecins Sans Frontières (MSF) – міжнародна назва). Її мета привернути увагу до тих, хто начебто залишається у  «темряві», наодинці зі смертельним захворюванням, гепатитом С, яке називають «мовчазним убивцею» через те, що воно не проявляє симптомів, допоки не нанесе серйозної шкоди печінці. Хвороба може спричинити цироз і рак печінки та призвести до передчасної смерті.

Фотовиставка підготовлна до Всесвітнього Дня боротьби з гепатитами, що відзначається щорічно 28 липня.mykolaiv_2

Олександ Гляделов, фотограф: «В цьому світі немає вже тих, хто не дожив до появи терапії, або для кого вона з’явилася надто пізно, і за дуже високу ціну. Всім їм ми присвячуємо цю роботу».

Відомо, що близько 5% населення України живуть із гепатитом С. Ці люди стикаються із соціальними та психологічними проблемами, та живуть із загрозою смерті  в будь-який момент через через відсутність доступного лікування. Але ж гепатит С – виліковний, а життєво важливе лікування має бути доступним для тих, кого воно може врятувати.

Нагадаємо, що «Лікарі без кордонів» реалізують в Миколаєві та області програму лікування гепатиту С для групи з 1000 людей.

Виставка буде відкрита з 18-го липня по 22-ге липня з 11 ранку до 19 вечора. Вхід буде вільний для всіх. Адреса: вул. Нікольська, 54 (вхід з вул. Соборної) Виставкова зала Миколаївського міського палацу культури та мистецтв.mykolaiv_1 mykolaiv_4

Leave a Reply