04.03.2022

У Миколаєві художній драмтеатр відмовився від слова «російський»

Миколаївський академічний художній драматичний театр, що розташований на вул. Адміральський відмовився від слова «російський» у своїй назві.

Як повідомляється на сторінці театру у «Фейсбуку», де, до речі, вже змінили назву, керівництву області було направлено звернення з проханням закріпити юридично нове найменування.

«Останні п’ять років колектив Миколаївського академічного художнього драматичного театру неодноразово наголошував на необхідності змін до статуту та вилучення з назви театру слова “російський”, адже проєвропейська культурна політика театру спрямована на ствердження театральної України на міжнародних теренах. У перший день війни ми колективом театру прийняли рішення зробити це самостійно. Відтепер наш театр має назву “Миколаївський академічний художній драматичний театр”. Гадаємо, заперечень з цього питання більше ні в кого не виникне.

Сьогодні ми від імені Трудового колективу театру надсилаємо офіційні листи-звернення Голові Обласної державної адміністрації Віталієві Кіму, Голові Миколаївської обласної ради Ганні Замазєєвій та Голові постійної комісії з науки і освіти, інновації, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності Євгенові Горбурову для подальшого вирішення цього питання», – повідомили в театрі.

Leave a Reply