25.03.2022

У Миколаєві налагодили евакуаційні рейси для людей з інвалідністю


З Миколаєва виїхав перший спеціальний евакуаційний рейс для людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують.

46 людей, котрі потребують постійного нагляду поїхали до більш спокійних регіонів України. Там на них вже чекає житло та медична допомога.

Про це повідомляє телеканала «МАРТ».

З Миколаєва виїхав перший спеціальний евакуаційний рейс для людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують. 46 людей, котрі потребують постійного нагляду поїхали до більш спокійних регіонів України. Там на них вже чекає житло та медична допомога. Переїзд організували за ініціативи офісу президента та за підтримки міського голови, каже начальниця відділу організаційної роботи департаменту соцзахисту Надія Скопенко.

Це люди з інвалідністю у супроводі своїх родин, які будуть допомагати їм евакуюватись. Це перша така відправка у місті Миколаєві, ми розпочали це. За посиланням на офіційній сторінці департаменту праці та соцзахисту особа з інвалідністю заповнює Google-форму, вона централізовано надходить до департаменту. Далі ми шляхом обзвону і моніторингу ситуації запрошуємо людей, — пояснила Надія Скопенко, начальниця відділу організаційної роботи департаменту соцзахисту.

Евакуація бажаючих тимчасово поїхати з Миколаєва відбувається у визначений час та з визначеного місця. На перший рейс зареєструвались 50 людей, однак поїхали лише 46.

Серед пасажирів евакуаційного рейсу діти, жінки й чоловіки. Всі вони не перебувають на військовому обліку через стан здоров’я. Один з пасажирів Сергій розповідає, майже місяць відкладав поїздку, сподіваючись, що у Миколаєві стане тихіше, однак зараз разом з дружиною ухвалив рішення про від’їзд.

Ми довго думали, хотіли залишитись, однак останнім часом така обстановка, що поки з’явилась можливість поїдемо. Я інвалід, з цим важко. Думали мама з нами поїде, однак вона вирішила залишитись. Переживаємо, що і як тут буде, — розповів чоловік.

В даний час ще 360 родин подали заявки на евакуацію. Їх вивезуть з міста найближчими рейсами. Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаєва Сергій Василенко зазначає, всі бажаючі, хто ще хоче записатись повинні заповнити особисту анкету в комп’ютерній формі і по мірі накопичення людей на автобуси буде формуватися інша відправка.

Для доставки осіб із супроводом на місце відправлення працює соціальне таксі. Всі подробиці щодо роботи евакуаційних рейсів можна дізнатись на сайті департаменту праці та соціального захисту населення міської ради.

Leave a Reply