16.02.2022

У Миколаєві перевірили територіальну систему централізованого оповіщення

У Миколаєві відбулась планова перевірка територіальної системи оповіщення цивільного захисту. Такі перевірки в місті та області відбуваються в середньому раз на місяць. Їх мета – перевірити готовність відповідальних чергових та диспетчерів у відповідних службах.

У диспетчерській службі при управлінні цивільного захисту облдержадміністрації в першу чергу з різних офіційних джерел надходять повідомлення при загрозі виникнення або виникненні надзвичайних ситуацій. Ці оповіщення отримують всі служби цивільного захисту в територіальних громадах області, селах, містах та смт. Далі за планом технічна перевірка готовності реагувати на повідомлення керівного складу органів управління та сил цивільного захисту. За допомогою спеціальної програми екстрені повідомлення миттєво передається їм на мобільні телефони.

В разі, якщо виникає надзвичайна ситуація, про яку слід швидко повідомити цивільне населення існує система передачі за допомогою радіостанцій. Зараз 17 ФМ станцій готові співпрацювати з управлінням цивільного захисту ОДА.

-Люди, які користуються каналами ФМ радіомовлення в машинах, на мобільних телефонах завжди будуть в курсі тієї події, що трапилась на території області, – каже заступник начальника управління цивільного захисту ОДА Сергій Горностай.

З диспетчерського пункту управління цивільного захисту інформація також надходить до служби оперативного реагування 15-88 при міській раді. Диспетчери чергують тут цілодобово, отримуючи повідомлення про всі надзвичайні події в місті Миколаєві, розповідає начальник відділу захисту населення і території Сергій Жмур.

-У разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації за розпорядженням міського голови або заступника здійснюють оповіщення відповідного керівного складу сил та засобів цивільного захисту міста Миколаєва, – каже Сергій Жмур.

В разі необхідності протягом півтори години збираються на екстрену нараду члени евакуаційної комісії. І під час засідання обговорюють подальші дії щодо ліквідації надзвичайної ситуації.

Також у місті є вулична система оповіщення. В різних районах Миколаєва розташовані 168 таких точок. Вони так само швидко, як і ФМ станції реагують на повідомлення від диспетчерів і доносять всю необхідну інформацію мешканцям нашого міста.

Допомогу цивільним готові надавати і спеціальні пункти з навчання населення діям у надзвичайній ситуації. Мобільні консультаційні пункти працюють весь час, не лише в екстрених випадках. Статистика свідчить, в Україні за рік виникає понад 1000 різних ситуацій в яких можуть постраждати люди. І якщо ті, хто знаходяться поруч знають як діяти, це може врятувати багато життів.

Джерело: ТРК “МАРТ”.

Leave a Reply