22.02.2022

У Миколаєві відкриють меморіальну дошку Заслуженому працівнику культури України Михайлу Кізельману


25 лютого о 12 годині відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику та головному балетмейстеру народного ансамблю танцю “Суднобудівник”, заслуженому працівнику культури України Михайлу Кізельману.

Захід відбудеться за адресою: просп. Центральний, 71/2, м. Миколаїв (зі сторони проспекту Центрального, біля відділення банку «ПУМБ»).

Про це повідомляє управління з питань культури та охорони культурної спадщини.

Михайло Григорович Кізельман народився у 1937 році в м.Первомайськ Миколаївської області.

Заслужений працівник культури України (1985), балетмейстер. У 1967 закінчив Дніпропетровське театральне училище, а в 1975 – Вищу профспілкову школу культури в Ленінграді. У Миколаєві займався викладацькою діяльністю у культурно-освітньому училищі, викладаючи «народний танець».

В 1969 році заснував на базі Палацу суднобудівників народний танцювальний ансамбль «Суднобудівник».

Своїм талантом, майстерністю та невичерпною енергією Михайло Григорович привів ансамбль “Суднобудівник” до всеукраїнського та світового визнання. В 1973 році “Суднобудівнику” було присвоєно звання “народний”. У складі колективу були спочатку не професійні танцюристи, а звичайні миколаївці — робітники. інженери, викладачі, студенти, тим не менше, колектив завжди демонстрував високий рівень професіоналізму та хореографічної майстерності. « Суднобудівник» з Миколаєва знали не тільки на пострадянському просторі, а й в США, Канаді, Індії, Філіппінах, Данії, Греції, Японії, Малайзії, Німеччині та інших країнах. Ансамбль ставав переможцем багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів, прославляючи рідний Миколаїв. Хореографічні постановки, створені Михайлом Кізельманом і дотепер використовують у своїй роботі керівники танцювальних колективів Миколаївської області. Справу свого вчителя з гідністю продовжують його учні: Заслужені працівники культури України Ольга Дорошина, Елла Акманова, хореографи Віктор Федченко, Татьяна Котенко. Сьогодні, являючись керівником народного ансамблю танцю «Суднобудівник», справу засновника колективу з гідністю продовжує його онук – Антон Кізельман.

В цьому році відзначається 85 років від дня народження М.Г.Кізельмана. Рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 28.07.2021 № 666 « Про вшанування пам’яті Кізельмана Михайла Григоровича», враховуючи враховуючи клопотання адміністрації та трудового колективу КЗК “Обласний палац культури” прийнято встановити и на будинку за адресою: м. Миколаїв, просп. Центральний, 71 меморіальну дошку на честь Кізельмана М.Г. з таким текстом: “У цьому будинку в 1957-2000 роках жив відомий хореограф, засновник та багаторічний балетмейстер народного ансамблю танцю “Суднобудівник”, заслужений працівник культури України Михайло Григорович Кізельман”.

Leave a Reply