15.07.2022

У Миколаєві влаштували акцію для переселенців та дітей військових

Відпочити від війни у таборі на природі – таку акцію для переселенців та дітей військових придумали на Миколаївщині.

Там збирають людей на березі Південного Бугу, селять в наметах і роблять максимум, аби ті хоча б на трохи відволіклися від війни, йдеться в ТСН.

Табір розташували у мальовничому місці, за 200 км від передової на півдні. Тут  пів сотні людей –  переважно переселенці, або родини, в яких воюють батьки.

Захару довелося з мамою виїжджати з-під окупації. «Там такий гром був, що всі оглушились і міст потім підірвали», – розповідає хлопчик.

Діти радіють, що тут можна боятися висоти, але не обстрілів. На вершині місцевих скель співають гімн січових стрільців.

Це придумав Олексій – дядя Льоша, як його тут всі називають – в нього так і на футболці написано. Він підприємець, захоплюється туризмом, знайшов місце, де можна поставити намети і розважати людей.  «Цей відпочинок допомагає їм позбутися того всього, що в них залишилось, вони повертаються від нас трішки іншими, в нормальне життя, яке воно було до війни», – каже Олексій Олейнік.

Максимум можуть приймати три десятки людей, але тут вже зібралося в півтора рази більше. «Мені телефонують, телефонують і кожен раз телефонують- Маріуполь, Мелітополь, Енергодар і я не можу відмовити і беру, беру», – каже Олексій.

Дітей тут вчать, як зробити веселощі і цукерки в будь-яких умовах  – корисна навичка у складні часи. Команда старших дітей тим часом готується вперше в житті вийти на воду. 5 хлопців та 5 дівчат вдягають захисне спорядження: шоломи та жилети, які рятують не від куль чи осколів, а від небезпеки на воді.

Leave a Reply