28.04.2022

У Миколаєві волонтери допомагають тваринам під час війни

У Міжнародному волонтерському центрі “4UA” функціонує окремий підрозділ. Волонтери допомагає власникам домашніх улюбленців, які постраждали внаслідок бойових дій.

Перший напрямок роботи волонтерів – забезпечення тварин кормом і у Миколаєві, та у регіоні.

“Корм для собак і для кішок – це те, з чим ми зіткнулися одразу. У перші дні війни, коли одразу полиці магазинів спорожніли, багато власників тварин просто не мали змоги годувати своїх улюбленців. Крім того, дуже багато людей, коли виїжджали з міста , залишали своїх чотирилапих на самоті, або на вулиці. Велика проблема була притулками, адже вони теж пропустили можливість давати достатню кількіть їжі тваринам. Тобто гуманітарна катастрофа стосовно тварин виникла набагато швидше, ніж у людей”, – розповів волонтер Денис Золотухін.

Основні поставки кормів надходять від благодійників Ізраїлю та країн Європи, також допомагають приватні притулки, Кінологічний союз України та інші небайдужі організації.

Волонтер Алла Кравчук, яка займається логістикою та доставкою допомоги у Миколаєві та області, зазначає, що кожен власник тварини може отримати необхідний корм для свого улюбленця. Для цього потрібно заповнити коротку анкету на сторінці Facebook-спільноти.

Самі ж власники тварин зізнаються, що з кормами у магазинах зараз справді складно, вони у дефіциті. Вважають таку волонтерську підтримку не менш значущою, ніж робота гуманітарних штабів.

Також у волонтерському центрі можна отримати консультацію ветлікаря. Волонтер-ветеринар із багаторічним досвідом Ганна Полянська зазначає, що тварини страждають від війни не менше людей, проте говорять про це менше.

“Ми надаємо допомогу тваринам, які отримали якісь травми під час бойових дій. Також тих, кого залишили люди, коли евакуювалися, ми беремо до себе. Наприклад, зараз у мене до 30 кішок, а ще є собаки, щоправда, кількість яких я навіть не знаю, крім того ми ще надаємо і лікувальні послуги, тому що до нас потрапляють тварини з вогнепальними пораненнями, або вже довго сиділи в квартирах і будинках без господарів. у таких випадках ми одразу кладемо їх під крапельницю”, – розповіла лікар-ветеринар.

Тваринам, які втратили господарів, Ганна надає притулок у себе вдома і завжди готова віддати чотирилапих у добрі руки. За два місяці війни волонтерський центр «4UA» забезпечив кормом вже близько двох тисяч тварин та продовжує допомагати домашнім вихованцям щодня.

Джерело: СвідокІнфо

Leave a Reply