04.05.2022

У Миколаєві вже пробурили понад 20 свердловин

Миколаїв продовжує готуватися до запуску у систему водопостачання води з підземних джерел. Для цього у різних районах міста бурять свердловини. Частину з них вже під’єднали до лікарень та інших комунальних закладів. Наразі понад 20 свердловин фактично готові до використання.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Свердловини працюють почасово згідно з графіком роботи та завантаженістю лікарень чи інших соціальних об’єктів інфраструктури, на території яких вони знаходяться. За водою для господарських потреб можуть приходити усі містяни, – розповів заступник міського голови Сергій Коренєв.

Решту свердловин використають для наповнення міської системи та подачі води у домівки.

Пробурені та відновлені свердловини ми зараз будемо підключати до місцевих мереж водопостачання і через насосні станції «Миколаївводоканалу» намагатимемося подати воду в місто. Спершу вода буде подаватись почасово або по районах. Це залежатиме від того, яку кількість води ми зможемо підняти з цих свердловин, – пояснив директор комунального підприємства «Миколаївводоканал».

Також свердловини планують робити у більшості шкіл та дитячих садочків міста. Це не лише розширить перелік локацій, де миколаївці можна набрати питну воду, а й дозволить зробити резерв води про всяк випадок.

Більшість свердловин залишиться на балансі комунальних підприємств. Ті свердловини, які буряться на території шкіл та дитячих садочків, перебуватимуть на балансі «Миколаївводоканалу», – зазначив Сергій Коренєв.

Допомагає вирішити питання з відсутністю води в місті і держава. У вівторок, 3 травня, Кабінет Міністрів виділив  з резервного фонду державного бюджету на безповоротній основі 56 мільйонів гривень на відновлення водопостачання. Ці кошти теж спрямують на буріння нових артезіанських свердловин.

Спершу вода потраплятиме на очисні споруди, проходитиме там фільтрацію та хлорування і лише потім буде йти в крани містян.