16.02.2022

У Миколаївській області дислокуються п’ять підрозділів територіальної оборони

На території Миколаївської області дислокуються п’ять батальйонів сил територіальної оборони, а саме у чотирьох районах – Миколаївському, Первомайському, Вознесенському та Баштанському. Також окремий батальйон відповідає за місто Миколаїв.

Про це у середу, 16 лютого, під час брифінгу повідомив командир окремого батальйону територіальної оборони, підполковник Юрій Левчук.

Юрій Левчук поінформував, що завданнями територіальної оборони є:

– своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості;
– участь у посиленні охорони та захисті державного кордону;
– участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій;
– участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
– участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади;
– участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури;
– забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування;
– участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зон/районів надзвичайних ситуацій та/або ведення воєнних (бойових) дій;
– участь у забезпеченні заходів громадської безпеки й порядку в населених пунктах;
– участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану в разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях;
– участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами;
– участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).

Щодо підготовки бійців ТрО, то Юрій Левчук зазначив, що вони тренуються кілька разів на рік, крім того, раз на місяць проходять підготовки у форматі так званих «стрілецьких днів».

Також Роман Левчук розповів про вимоги до бійців територіальної оборони.
«Членом формування ТрО може бути будь-який громадянин України віком від 18 до 57 років, який виявив бажання допомогти теробороні, проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір і уклав контракт добровольця територіальної оборони», – повідомив він.

Роман Левчук додав, що на службу в підрозділах тероборони також можуть вступити офіцери запасу, військовозобов’язані та резервісти.

2 Responses to У Миколаївській області дислокуються п’ять підрозділів територіальної оборони

Leave a Reply