27.04.2022

У Миколаївському драматичному театрі влаштовують концерти та вистави для переселенців

Шість концертних програм, три вистави у квітні були показані в центрах для вимушених переселенців Миколаївським академічним художнім драматичним театром (МАХДТ).

Про це кореспондентці Суспільного Світлані Вовк, розповів директор-художній керівник МАХДТ Артем Свистун.

За словами Артема Свистуна, у квітні театр відновив творчі виступи.

“А саме показ концертних програм та вистав для діточок, це для більшості людей, які стали вимушеними переселенцями, які були евакуйовані з Миколаївщини та Херсонщини, знаходились в центрах Миколаєва і надавали психологічну допомогу”, — розповів Артем Свистун.

Миколаївський драматичний театр концертами для переселенців відновив виступи
Фото: МАХДТ 
Фрагмент вистави “Пригоди козаків”

Виставу “Пригоди козаків” 26 квітня побачили понад двадцять дітей.

За словами Артема Свистуна, у їхніх виставах пояснюється, що саме сьогодні йде визволення України від російських військ, що це тимчасово і Україна переможе.

“У виставі “Пригоди козаків” режисер Євген Олійник звертається до наших витоків – це козацька доба, образи, які втілюють наші драматурги, впізнавані характерні герої, які показують підтримку і не лише патріотичний дух народу, а й про те, що потрібно слухати батьків, любити свою країну та своє місто”, — розповів Артем Свистун.

Перед початком концерту або вистави і після, розповів керівник театру, всі, хто залучений у постановці, спілкуються з людьми, аби підтримати та зрозуміти, що вони пережили.

Миколаївський драматичний театр концертами для переселенців відновив виступи
Фото: МАХДТ 
Спілкування акторів зі своїми маленькими глядачами

“Підтримка йде мистецтвом, це така арттерапія для людей, які більшість часу знаходились в дуже жахливих умовах. Хтось розповідав про загибель рідних та близьких або сусідів, хтось з евакуйованих втратив повністю нажите майно. Тому в своїх піснях ми підтримуємо рідний край і говоримо людям, що повернемось до наших домівок, це лише вимушена пауза для збереження життя”, — сказав Артем Свистун.

За словами Артема Свистуна, робота колективу театру є частиною загального спротиву агресії Росії проти України.

“Діяльність театру під час війни це така маленька, але крапля вкладу до спільної перемоги нашої країни”, — сказав Артем Свистун.

Leave a Reply