05.05.2022

У миколаївських травматологів через обстріли побільшало роботи

У Миколаївських хірургів за час війни додалося роботи. У лікарню привозять поранених військових, містян, а також людей із навколишніх сіл. Травми різних ступенів важкості, інколи дуже тяжкі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів завідувач травматології Комунального некомерційного підприємства “Міська лікарня №5” Миколаївської міської ради Василь Сосновський.

За словами Василя Сосновського, кількість людей з осколковими пораненнями та іншими травмами, отриманими внаслідок обстрілів з боку росіян, збільшилась останніми тижнями. Серед пацієнтів травматологічного відділення є двоє жителів Галицинівської громади, які потрапили під мінометний та ракетний обстріли.

Як розповів Микола Білоус, осколкове поранення отримав внаслідок мінометного обстрілу. У той день село обстрілювали кілька разів підряд.

“Почали знов стріляти. Забіг у двоповерхову будівлю житлову. У людей там підвальне приміщення. Там також були люди. Забіг туди, перечекав. Начебто перестали. Переді мною вийшли дві молоді людини. Закурили, наче все тихо, обстріл закінчився. Ну, і я недалеко від входу вийшов“, — сказав Микола Білоус.

Будні лікарів. У миколаївських травматологів побільшало роботи
Микола Білоус

Під час артилерійського обстрілу, за словами Миколи, росіяни змогли наблизитися на відстань мінометного пострілу, він лише почув свист міни.

“Я тільки встиг розвернутись у дверний отвір і мене відкинуло вибуховою хвилею. І все, я впав. Пам’ятаю, що нога сильно боліла, думав, що втрачу її. Дякую лікарям, зберегли її, все нормально, буду ходити. Ну, а ті два хлопці, які були позаду мене, їх… немає. Вони загинули”, — розповів Микола Білоус.

В одній палаті з Миколою — Сергій Деркач. Обстріл, від якого він постраждав, стався 27 квітня.

За словами чоловіка, він порався на подвір’ї, коли росіяни почали обстрілювати село Лупареве касетними снарядами. Одна з таких касет влучила у дах будинку, а Сергія зачепило уламками.

“Касета прямо на даху. Я нічого не зрозумів, мене просто відкинуло. Впав і вже нічого не усвідомлював, був у шоку. Почав вже, ну, не можу встати, повзком-повзком. Вже до когось хоча б. Тут машина під’їхала, мої сусіди. Це мій дядько був та його син. Мене швидко у машину і повезли до лікарні. Нас зустріла швидка. Перевантажили мене у швидку і вже привезли сюди”, — розповів Сергій Деркач.

Будні лікарів. У миколаївських травматологів побільшало роботи
Сергій Деркач

Через перелам стегна Сергій Деркач на хірургічній розтяжці, попереду його чекає хірургічна операція.

Василь Сосновський розповів, що військових після допомоги відправляють до спеціалізованих госпіталів у більш безпечні регіони України. Цивільні залишаються на лікування в їхній лікарні. Говорить, що звикли працювати в такому режимі.

“Єдине до чого звикнути не виходить, це коли привозять поранених дітей”, — сказав Василь Сосновський.

Leave a Reply