22.06.2022

У «Миколаївводоканалі» розповіли, як комунальники працюють у війну та скільки збитків вона завдала підприємству

5 постраждалих і більше 20-ти мільйонів збитків — такі невтішні цифри назвали у комунальному підприємстві «Миколаївводоканал» за час повномасштабного російського вторгнення і активних бойових дій у Миколаєві.

Щоденно комунальники ризикуючи своїм життям виконують роботу, аби містяни були повноцінно забезпеченні важливим ресурсом та їх послугою, йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Попри повітряні тривоги, щоденну небезпеку та бойові дії поблизу Миколаєва працівники комунального підприємства «Миколаївводоканал» продовжують виконувати свою роботу. Водопостачання та водовідведення – послуги критично важливої інфраструктури, миколаївці мають отримувати їх 24/7. Також  комунальники постійно займаються поточним ремонтом мереж водоканалу в різних районах міста. На цій насосній станції працівники зрізають застрілі труби із засувками та міняють на нові, сучасніші та зручніші у використанні.

-Приблизно буде демонтовано 10-12 метрів старих труб, а на заміну поставлять нові труби та нову запірну арматуру. На сьогодні всі насосні станції працюють в цілодобовому режимі та безперебійно. Аварійних ситуацій немає, проте ми все одно намагаємося їх попередити. Таким чином, проводимо плановий ремонт, як на даній станції, – сказав начальник насосних станцій Тимофій Прокопенко.

Набагато більше роботи пов’язано з відновлення пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів мереж. Працівниця однієї з насосних станцій водовідведення Олена Нотич згадує, як повітряна атака застала її на робочій зміні.

-Я була у машинній залі на естакаді. Саме підходила до насоса. Побачила зарево, потім пішов звук та вибухова хвиля, – згадує жінка. – Ну що сказати? Страшно! Сховалися, бігли в приміщення… Правило двох стін ми дотримуватися не можемо. Якщо з боків ми маємо дві стіни, то зі входу – одна стіна. Сховатися практично ніде. Вікна у нас три рази вилітали, билися шибки. Головне було втекти від цього скла, щоб не поранитися.

В адміністрації «Миколаївводоканалу» зазначають, за майже чотири місяці активних бойових дій поблизу міста та обстрілів Миколаєва п’ятеро комунальників постраждали під час виконання своїх обов’язків. У результаті дій ворога майну «Миколаївводоканалу» вже завдано понад 20 мільйонів збитків. Це зруйноване обладнання, пошкоджені комунікації та станції водопостачання і каналізації.

Очільник підприємства Борис Дуденко каже, робота з відновлення потужностей вже триває. Місто розраховує на допомогу від західних країн та зарубіжних донорів.

-Ми спілкуємося з усіма можливими донорами, які допоможуть відновити об’єкти. З Посольством Данії, Європейським інвестиційним банком, Червоним Хрестом тощо. Також підключаються небайдужі донори з різних країн – Чеської Республіки, Австрії, Німеччини, – запевнив директор МКП «Миколаївводоканал».

Тим не менш у «Миколаївводоканалі» запевняють, поточні ремонтні роботи та нагальні будівельні проєкти, які потрібні для безперебійного забезпечення міста водою, будуть реалізовуватися. А от до перспективних планів розвитку водної інфраструктури в Миколаєві зможуть повернутися лише після перемоги України.

 

Leave a Reply