09.07.2022

У Первомайську діти з родин переселенців отримали сеанси арттерапії

У Первомайську Миколаївської області успішно завершився перший проєкт з арттерапії для дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) “Хроніки воєнного дитинства”. Заняття у групі відвідували вісім дітей, які змогли побороти деякі свої страхи та знайти нових друзів.

Про це розповіла ініціаторка проєкту художниця та засновниця студії Kat.rina ART Катерина Баранюк

За словами Катерини, вона результатами командної роботи задоволена.

“У групі було всього вісім дітей, багато ми не набирали, адже хотіли максимально приділити увагу кожній дитині. Заняття були гібридними, з дітками одночасно працювали кілька спеціалістів: психолог, театрал, художник, журналіст та волонтер. Поєднання різних методик дали дуже хороші результати”, — розповіла Катерина Баранюк.

Метою проєкту, за словами Катерини Баранюк, є — дати змогу дітям внутрішньо переміщених родин пережити свій власний досвід війни, навчитися трансформувати негативні емоції та страхи, сприяти швидкій адаптації та соціалізації дітей у новому оточенні.

“Ми мали допомогти дітям зрозуміти свої сильні і слабкі сторони, опанувати техніки зняття тривожних станів та трансформації негативних емоцій, навчити діяти у разі небезпеки. Крім того, діти змогли покращити власні комунікативні якості та навички роботи у команді, підвищити самооцінку. А ще — знайшли нових друзів”, — розповіла психолог Наталія Олійникова.

Журналістка Наталія Клименко, сказала, що бачити після занять радість в очах дітей, то для неї найбільша винагорода.

Всього занять було п’ять впродовж місяця. Кожне з них було тематичним і тривало понад дві години. Весь процес фільмувався, аби наочно показати як змінювалися діти психологічно, як розкривалися і ставали впевненими в собі.

“Навчити дітей керувати своїми ресурсами, швидко адаптуватися до різних зовнішніх умов, бути емоційно сильними і не мислити стереотипно. З цим завданням команда проєкту успішно справилась”, — розповіла учасниця проєкту театралка Тетяна Гаврилюк.

Ініціаторка проєкту Катерина Баранюк розповіла, що для занять спеціально відбирали дітей підліткового віку.

“11-14 років, це період становлення дітей як особистості, і важливо, щоб пережиті емоції, спричинені війною, не травмували психіку. Артпідтримка допомагає діткам переселенцям не “затискатися” емоційно, це своєрідне лікування мистецтвом, можливість знову поринути у спокійний дитячий світ”, — сказала Катерина Баранюк.

За словами художниці, в планах набір нових груп. 9 липня команда проєкту розпочне цикл занять з арттерапії з дорослими. Цього разу вони працюватимуть з батьками учасників першого проєкту.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply