09.03.2022

У Первомайську вшанували пам`ять великого українського пророка Тараса Шевченка

9 березня 2022 року Україна відзначає 208 день народження Тараса Шевченка — великого поета, художника, мислителя. З нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка у Первомайську відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника великого Кобзаря, в яких взяли участь представники влади міста та керівники установ.

Нині Шевченків «Кобзар» для українців те саме, що й Біблія. В старовину його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. По ньому український селянин вчився читати. Вуста старанно шепотіли заповітні прості рядки, а розум осявала істина – «Борітеся – поборете!» Його вчили напам’ять.

Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні; на чужині, в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, в руїні Донецького аеропорту з нескореними кіборгами і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях.

Попри час Шевченко залишається апостолом правди – він і нині живий! Цей феномен криється у живому щирому слові Тараса, що іноді бринить як струна, а іноді подібне до гострого важкого меча.

Соломія Бояр

Leave a Reply