28.02.2022

У Цукерберга заявили про відбиття інформаційної атаки на Україну з Росії та Білорусі

Meta, материнська компанія Facebook, повідомила, що відбили інформаційну та кібератаку на Україну, які здійснювалися з Росії та Білорусі.

Зазначається, що спроби кібератак були зафіксовані ввечері 27 лютого і пов’язані з людьми із Росії та Україні, а також з хакерською групою з Білорусі.

“Одна кампанія розповсюдила посилання на оманливі статті новин, які стверджували, що Україна є фейковою державою і включали повідомлення про підтримку російського уряду”, — пише видання.

За даними Meta, ця атака була пов’язана з іншою операцією, яку розкрили у 2020 році. За нею стояли “видання” News Front і South Front, які працювали в окупованому Криму і використовувались для поширення російської пропаганди. Зазначається, що до кампанії дезінформації залучили приблизно 5000 ботів у Facebook та Instagram, перш ніж їх заблокували.

Також інформаційна атака проти України активно велася в інших соціальних мережах, включаючи Twitter, YouTube, російську соціальну платформу “Однокласники” та Telegram. Речниця Twitter повідомила, що було видалено більше десятка облікових записів, які брали участь у кампанії дезінформації, і заблоковано доступ до кількох посилань у соцмережі.

Крім того, у Meta повідомили, що відбили хакерську атаку, що була спрямована проти українських військових лідерів і політиків, а також принаймні одного журналіста. За даними компанії, хакерам вдалося зламати невелику кількість Facebook-акаунтів українських високопосадовців. На їх сторінках поширювали відео про нібито капітуляцію українських військових і що нібито вони виходять з лісу з білим прапором. За цією кампанією дезінформації стоїть хакерська група Ghostwriter, яка свого часу діяла проти НАТО і США.

“Довгий час вважалося, що хакерська група пов’язана з Росією. Але в листопаді розвідувальна компанія Mandiant виявила, що ця група пов’язана з Білоруссю”, — зазначає видання.

Директор з порушень безпеки в Meta Девід Агранович зауважив, що якщо раніше зусилля Ghostwriter були націлені на військових, громадських діячів, журналістів і політиків по всій Європі, то з моменту вторгнення Росії група переорієнтувалась на Україну.

Кібервійна з РФ

25 лютого хакерське угруповання Anonymous оголосило, що на знак протесту проти вторгнення в Україну оголошують Росії “кібервійну”. Як наслідок, сайти Міноборони та Міністерства закордонних справ РФ були недоступні.

Пізніше Anonymous заявило про злам бази даних сайту Міністерства оборони Російської Федерації. В опублікованій базі даних містяться телефони, пошту та імена співробітників російського Міноборони.

А 26 лютого хакери 26 лютого атакували низку російських урядових сайтів і, ймовірно, зламали російські телеканали — там транслюється українська музика. Зокрема не працюють сайти російського регулятора телекомунікацій “Роскомнадзор”, сайт президента РФ, уряду, Держдуми, Ради Федерації, “Госуслуги” тощо.

За даними NBC News, президенту США Джо Байдену запропонували як один із заходів стримування Росії ведення кібервійни. Передбачалося, що кібератаки призведуть до перебоїв зі зв’язком та електроенергією в РФ.

27 лютого Міністерство цифрової трансформації оголосило про створення ІТ-армії для стримування наступу Росії на Україну.

МВС спільно з кібервійськами вдалося зламали сайт Кремля та отримали доступ до персональних даних високопосадовців режиму Путіна.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply