10.06.2022

Україна програє артилерійський бій

Війна України з Росією перейшла у артилерійських бій. Про співвідношення сил розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький. 

«Тепер це артилерійська війна. Тепер майбутнє вирішуватиметься на передовій, а ми програємо в артилерії. Все залежить від того, що дасть нам Захід. Україна має одну артилерійську установку проти 10-15 російських. Наші західні партнери дали нам близько 10% від того, що вони мають», — заявив він.

За його словами, Україна використовує 5-6 тисяч артилерійських снарядів на день.

«Ми майже витратили всі наші боєприпаси і тепер використовуємо стандартні снаряди НАТО 155-го калібру… Європа також постачає снаряди меншого калібру, але в міру того, як вони закінчуються в Європі, їхня кількість стає меншою», — каже Скибицький.

Як відомо, багато країн пообіцяли Україні артилерію, кілька одиниць військової техніки вже передано, але більшість із обіцяного ще не доставили. У тому числі через те, що українські військові навчаються на новій техніці.

Нагадаємо, саме колосальна кількість ствольної та реактивної артилерії на сході України забезпечує повільний поступ російських військ. На думку експертів, ЗСУ стримують агресію завдяки мотивації особового складу та кращій тактичній підготовці командування, але зупинити т.зв. “вогневий вал” без переваги в артилерії неможливо.

Джерело: ІншеТВ

Leave a Reply