15.05.2022

Україна здобула перемогу на Євробаченні-2022

Гурт Kalush Orchestra переміг у фіналі Євробачення-2022.

Про це повідомляє Укрінформ.

За результатами підрахунку голосів професійного жюрі та глядачів конкурсу, наша країна здобула 631 бал, з величезним відривом випередивши Британію з 466 балами та Іспанію, яка набрала 459 балів.

Найбільшу кількість балів – 12 – Україні віддали національні журі Польщі, Молдови, Латвії, Румунії, Литви. Українське національне журі свої 12 балів віддало Великій Британії.

«Дякую всім українцям, які за нас голосували, всій діаспорі. Я дуже вдячний. Ця перемога реально дуже і дуже важлива цього року для України. Ми робили все можливе кожен день, дуже і дуже багато зусиль докладали, щоб привезти цю перемогу. Неможливо передати почуття, наскільки ми зараз раді, що нам вийшло це зробити. Дякую, Україно!» – сказав у першому коментарі зі сцени Євробачення по його закінченні лідер Kalush Orchestra Олег Псюк.

Цьогоріч Україну представляв гурт Kalush Orchestra, який виступав під номером 12 з піснею Stefania.

Після виступу гурт зі сцени звернувся до світу із закликом врятувати захисників Маріуполя із «Азовсталі».

Перемога Kalush Orchestra була очікуваною, хоч боротьба на перше місце виявилася гострою. Гурт був фаворитом у глядачів, за прогнозами букмекерів від самого початку очолював список учасників, а напередодні конкурсу мав найвищі показники – 59-60% (за ним були Швеція – 11%, Великобританія – 10%, Іспанія та Італія – по 5%).

Нагадаємо: це третя за рахунком перемога України у цьому конкурсі за весь час — після Руслани у 2004 році та Джамали у 2016-му.

Leave a Reply