23.05.2022

Українцям розповіли, чого очікувати від цін на житло найближчим часом

Член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі стандартів оцінки (IVSC) Людмила Симонова та кандидат економічних наук Сергій Следзь розповіли, чого чекати українцям від цін на житло найближчим часом.

Про це пише DT.UA.

Так, вартість нерухомості в Україні може впасти до критичної позначки. При цьому експерти прогнозують, що падіння протримається не один рік. Причинами цього є загальне падіння ВВП та зниження попиту на житло.

За словами експертів, забудовники будуть змушені знизити найближчим часом ціни на готове житло, хоч поки що ніхто такого наміру і немає.

Падіння цін буде приголомшливим найближчим повоєнним часом і протримається кілька років. Тому що відбудеться загальне падіння ВВП – його не створюватимуть бізнеси, які зникли або зупинилися. Тобто загальна сума грошей, яка буде обертатися на ринку нерухомості, стане значно меншою”, – пояснили вони.
Ще однією причиною такого сценарію є зниження попиту на житло у зв’язку з тим, що багато хто покинув країну. Таким чином, вони не братимуть участі у створенні ВВП, не створюватимуть і попиту на квартири.

Однак, попри це, попит на житло відновиться швидко. Цьому сприятимуть одержання Україною від РФ компенсації за знищене майно.

“Щойно ця грошова маса з’явиться в обсягах, які тиснуть на ринок нерухомості, попит відновиться дуже швидко. Чи вдасться забудовникам на період між закінченням війни та появою грошей за компенсацію утримати ціни і отримати кошти на добудову, питання відкрите“, – розповіли аналітики.

Leave a Reply