11.05.2022

Українцям спростили отримання водійських прав на час воєнного стану

В деяких регіонах стати водієм тепер неможливо, а подекуди стало навіть простіше.

Зміни торкнулися не лише іспитів на отримання водійського посвідчення, а й також і роботи автошкіл, йдеться в ТСН.

Киянка  Ольга Бігоцька – волонтерка. Про водійські права замислилася ще до початку широкомасштабного вторгнення Росії. А  тепер зрозуміла, що права треба терміново.  «Я є волонтером Червоного хреста, я є волонтером локальних організацій і іноді потрібно перевезти закордонну гуманітарну допомогу», – каже вона.

До автошколи Ольга записалася ще в Києві. Вона онлайн учила теорію, а  от практику проходить уже в  Ужгороді, де зараз живе.

Внутрішній іспит із водіння деякі автошколи з міркувань безпеки скасували. Але не складеш теорії в школі, до іспиту в сервісному центрі не допустять.

В Україні працює 121 сервісний центр. Зачинені лише в Луганській, Донецькій, Херсонській областях та в Криму. Записатися на екзамен онлайн, як це було  раніше, зараз не можна. Олександр Бойко каже, це пов’язано з повітряними тривогами. Поки вони звучать – роботу центру призупиняють. «Ми не можемо розрахувати час надання послуги. Робота сервісного центру припиняється, робота банку припиняється, у нас на території є укриття», – зазначає він.

Теорію  і практику складають в один день, на двадцять запитань – двадцять хвилин. Дві неправильні відповіді допускаються.

Іспити з водіння завжди фіксували на дві камери, одна в середині машини, щоб це було ідентифіковано, що ви це є ви. Інша –  зовні. Її нині не чіпляють, знову ж таки з міркувань безпеки.

Екзамен із практики  спростили – він триває в один етап –  лише їзда по місту. Заїзд в гараж заднім ходом, паралельне паркування по фішках , проїзд через удаваний тунель , де головне , не забути увімкнути ближнє або дальнє світло на період воєнного стану скасовано.

Іспит на автодромі, каже Євген Мойсеєнко, скасували, а  практичний маршрут змінили. «Ми оминаємо зараз блокпости, ми оминаємо стратегічні об’єкти , ми подивилися дуже уважно щільність руху по маршруту, таким чином,  щоб не було скупчення трафіку, всі маршрути ми погодили з обласними військовими адміністраціями, пересвідчилися, що вони безпечні, але у нас є вимоги до маршрутів, має бути кількість певна  світлофорів, перехресть. Ми не знизили планку, по якій визначаємо водій це, чи він має пройти ще додаткове навчання», – пояснюють в автошколах.

Справді – попуску нікому немає. Категорію  «В» прирівняно до «С».  Водіям легковиків дозволено керувати вантажівками, але винятково на період  воєнного стану.  Євген Мойсеєнко каже, таким чином уникнуто проблем із логістикою. Гуманітарка, продукти в супермаркети і навіть зброя  – постачаються без затримок.

Видавання водійських посвідчень  в Україні скоротили на третину. Частина автошкіл, там де були бойові дії – досі  не відновила  роботу.

У Тетяни Мартинової вже третій  місяць перерви в практиці. Іще від лютого так і не встигла відпрацювати 4 заняття. Тепер переживає, що до неї знову повернеться  страх,  із яким вона довго боролася. «Я звикла  і було навіть  комфортно і мені було цікаво, так, я можу», – каже дівчина.

А от на заході  країни все навпаки. Автошколи кажуть про брак  інструкторів. «У нас є машини, які будуть додаватися, взяли трьох інструкторів. Це було прогнозовано, що будуть люди. Тому що куди переселялися – Івано-Франківськ, Ужгород, Львів. Навіть висіло оголошення, що приймемо інструкторів-переселенців», – кажуть в ужгородській автошколі.

Тетяні Мартиновій у Києві доведеться  фактично з нуля поновлюти свої навички водіння, вже як запрацює її школа. Ну а Ольга Бігоцька з Ужгорода розраховує, що через місяць стане водійкою.

Leave a Reply