01.05.2022

Усі онкохворі діти Миколаївської області евакуйовані за кордон, – Шамрай

Станом на 29 квітня у Миколаєві залишились 33% дітей від кількості, що були зареєстровані в амбулаторіях міста до 24 лютого. Решта виїхали з міста. Про це свідчать дані з медичних закладів.

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірина Шамрай повідомила, що у Миколаєві залишилось 33% дітей від кількості, що були зареєстровані в амбулаторіях міста до 24 лютого. Про це повідомляє Суспільне.

За словами Ірини Шамрай, кожен центр надання медичної допомоги веде облік дітей, які залишились у місті.

Є центри, де із 93-х діточок віком до року залишилося три-чотири дитини, із 362-х залишилося 17 дітей до року. Тобто багато виїжджають, особливо родини з маленькими дітками, адже всі ці бомбардування, повітряні тривоги, ракетні небезпеки дуже погано психологічно впливають на маленьких миколаївців, – сказала Ірина Шамрай.

Зі слів Ірини Шамрай, усіх онкохворих пацієнтів обласної дитячої лікарні, що базується у Миколаєві, із початком бойових дій евакуювали до західних областей України, а звідти їх направили за кордон для подальшого лікування.

Зверталося до нас багато волонтерів, які хотіли допомогти в евакуації поранених. Також ми з ними співпрацювали, евакуація через абсолютно легальні фонди, ми їх перевіряли, оскільки відповідаємо за пацієнта.

Це відбувалося виключно за бажання пацієнта, безпека на період поїздки і супровід, – розповіла Ірина Шамрай.

Станом на 29 квітня у місті немає дефіциту вакцин для планових щеплень дітей, окрім вакцин БЦЖ та проти гепатиту В для пологових будинків. Надходження препаратів розподіляють між медзакладами в залежності від потреби. Решта вакцин, зі слів Ірини Шамрай, є.

Всю вакцинацію дітям здійснюємо, але кількість дітей, які залишилися в місті, мала. Навіть коли приїжджали фахівці від міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» і відвідали найвіддаленішу амбулаторію загальної практики сімейної медицини, то там були діти, які отримували планову вакцинацію, – розповіла Ірина Шамрай.

 

Leave a Reply