20.11.2015

В Миколаєві рятувальники “гасили пожежу” на судні

DSC_0299(1)

Рятувальники відпрацювали дії по гасінню пожежі на кораблі

19 листопада співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області провели тактико-спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі на ракетному катері «Прилуки», який знаходиться на території ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара».  Повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області

За тактичним задумом, по лінії «101» надійшло повідомлення, що в результаті порушення правил пожежної безпеки під час проведення газозварювальних робіт, в приміщенні машинного відділення ракетного катеру виникла пожежа. Першим в бій з вогнем вступив екіпаж судна, однак при горінні утворилася велика концентрація диму та висока температура, один чоловік зі складу команди не зміг самостійно вийти та знаходився у приміщені верхньої палуби. Також, за додатковою інформацією, існувала загроза розповсюдження пожежі по приміщеннях катеру, а також вогнева загроза верхній палубі.

В рамках навчань вивчено оперативно-тактичну характеристику корабля, відпрацьовано взаємодію між підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, адміністрацією закладу та екіпажем судна, а також практичні дії особового складу у виконанні заходів, спрямованих на швидку та ефективну ліквідацію пожежі. В першу чергу проведена евакуація робочих та подано стволи на гасіння пожежі. Одночасно з цим здійснено комплекс заходів, спрямованих на захист суміжних приміщень та палуби, а також охолодження лівого та правого борту корабля.

Начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максим Грицаєнко зазначив: «Пожежі на кораблях події не рідкі. Процес ліквідації загорянь на морських та річних судах має свої особливості. Саме тому, з метою підвищення рівня професійної готовності рятувальників, було проведено тактико-спеціальне навчання та відпрацьовано порядок дій на випадок виникнення подібної ситуації. Ті знання, практичні вміння та навички, які здобули чергові караули в ході ліквідації  умовної пожежі дадуть змогу швидко та ефективно ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації у разі її виникнення».

 

 

Leave a Reply