14.07.2018

В Україні почастішали факти отримання громадянами фальшивих рішень суду

sydСправжнє судове рішення має відповідати низці вимог. Якщо необхідні реквізити у документі відсутні, то це свідчить про його несправжність

Останнім часом в Україні почастішали факти отримання громадянами фальшивих рішень суду. Повідомлення про подібні «витівки» шахраїв надходять з усіх куточків країни. Зокрема, такий випадок нещодавно трапився у Слов`янську Донецької області. Як не стати жертвою аферистів та відрізнити справжнє судове рішення від підробленого, розповіла начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП Оксана Лисенко у Fasebook.

По-перше, будь-яке рішення суду повинно містити посередині у верхній частині аркушу паперу зображення малого гербу України. Будь-які інші позначки свідчать про несправжність такого документу.

8 9

Також кожне рішення має у верхньому правому кутку:

єдиний унікальний номер, який складається із коду суду, порядкового номеру та року, в якому надійшли матеріали справи до суду. Ці дані вказуються через похилу риску (за новою інструкцією будуть позначатися через крапку).
номер провадження, який складається із коду справи, коду суду, номеру по порядку відповідного провадження та року, в якому надійшли матеріали справи до суду, які позначаються через похилу риску або через крапку.
По-друге, нижче посередині аркушу паперу назва процесуального документа, де обов’язково зазначається словосполучення «іменем України», наприклад: «вирок іменем України».

По-третє, зазначається дата проголошення рішення суду, назва суду із зазначенням ПІБ головуючого-судді, ПІБ секретаря судового засідання та учасників судового розгляду, місця проведення судового засідання та короткий зміст суті справи, що розглядається.

По-четверте, після вступної частини рішення йде слово «встановив», після якого судом зазначаються обставини, які були встановлені, та мотиви прийнятого рішення.

Резолютивна частина рішення суду відокремлена словом «Вирішив», або «Ухвалив». У ній зазначається вирішення по суті справи, яка судом розглядалася, з обов’язковим зазначенням строку, порядку оскарження рішення та набуття ним чинності.

Рішення суду має особистий підпис судді — головуючого по справі. Крім того, у нижньому правому кутку рішення розміщується код.

Незалежно від того, чи набуло чинності рішення, його копії направляють сторонам справи.

Також копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п’ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша — скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.

10 11

При отриманні незрозумілих документів, які нібито є рішенням суду, потрібно перевірити їх справжність. Для цього необхідно пересвідчитися у відповідності документів вищезазначеним критеріям. Якщо вказані реквізити у документі відсутні, то це свідчить про його несправжність.

Якщо сумніви все ще залишилися, варто звернутися із документом до суду, працівники якого перевірять рішення на справжність.

Нагадаємо, раніше мешканцям міста Коломия колектори надсилали судові повістки про виклик на судові засідання у справах, яких насправді немає у провадженні суду, пише Ракурс.

Leave a Reply