23.07.2022

В Україні високий ризик дефолту

Загальні збитки української економіки станом на травень поточного року, внаслідок війни, становили 564-600 мільярдів доларів. Наразі ці цифри є більшими.

Через повномасштабне російське військове вторгнення економічна ситуація в Україні погіршується. Рейтингове агентство прогнозує скорочення економіки країни у 2022 році на 33%, з незначним відновленням на 4% у 2023 році. На тлі війни та супутніх їй збитків, Fitch понизив довгостроковий рейтинг дефолту емітента для України в іноземній валюті з «CCC» до «C». Тоді як рейтинг «D» фактично означає дефолт.

Нещодавно, 20 липня, уряд України офіційно оголосив про згоду на відстрочення погашення зовнішнього боргу на два роки. Агентство Fitch розглядає ситуацію як таку, що відповідає рейтингам «C», тобто «високий ризик дефолту».

Українські валютні резерви, за чотири місяці війни, скоротилися до 22,8 млрд доларів, станом на кінець червня, з 28,1 млрд доларів на кінець березня. Відбулося це частково через відтік 9,1 млрд доларів пов’язаного з торговими кредитами та зняттям готівки біженцями за кордоном.

Рекордно високим для України є показник дефіциту бюджету. У другому кварталі поточного року щомісячний дефіцит становив у середньому 4 млрд. Fitch прогнозує річний показник у розмірі 29,1% ВВП. У наступному 2023 році агенція передбачає так само високий рівень дефіциту на рівні 22,4% ВВП через постійну необхідність фінансувати війну та відбудовувати критично важливу інфраструктуру.

Серед інших несприятливих факторів, Fitch зазначає швидкий ріст державного боргу та інфляції.

Джерело: ZN

Leave a Reply