04.06.2022

В українських полях вибухівку шукатимуть і маркуватимуть за допомогою безпілотників

Фахівці Науково-дослідного і навчального центру «ВНТУ-ФРЕНДТ» при Вінницькому національному технічному університеті розробили нову технологію пошуку і маркування вибухонебезпечних предметів на полях.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у пресслужбі Вінницького національного технічного університету.

«Наш Центр був створений для автоматизації та діджиталізації аграрного сектору. Зокрема, у царині точного землеробства, де застосовуються найсучасніші технології, які дають можливість сільгоспвиробникам зменшити затрати на виробництво продукції і покращити її якість. Але війна продиктувала нові завдання. Те, що в нас зараз відбувається на полях деокупованих територій, зумовило необхідність розробки технологій, які підвищують безпеку робіт на таких сільгоспугіддях. Її суть полягає у маркуванні вибухонебезпечних предметів на полях сільськогосподарських підприємств», – повідомили у пресслужбі вишу.

Там зазначили, що технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук на полях вибухонебезпечних предметів і їх маркування. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Наразі фахівці Науково-дослідного і навчального центру «ВНТУ-ФРЕНДТ» готують дослідні зразки пристрою і обіцяють презентувати свою розробку потенційним користувачам уже найближчим часом. Планується, що цей пристрій буде доступний за ціною.

Leave a Reply