22.05.2022

Велокур’єри Червоного Хреста. У Миколаєві організували нову волонтерську службу

Миколаїв на півдні України постійно страждає від російських обстрілів. Третій тиждень через пошкодження у місті не працює водогін. Бензин також у дефіциті. Щоб пристосуватися до військових умов, місцевий Червоний Хрест сформував новий велопідрозділ.

Володимир – один із волонтерів. Раніше він серйозно займався велоспортом. Були в його житті і перегони та медалі. Тепер Володимир крутить педалі зовсім з іншою метою.

“Мені знайомий запропонував. Сказав, що тут є відділення доставки невеликих вантажів на невеликі дистанції. Вона орієнтована на самотніх людей, на пенсіонерів старшого віку, які самі не можуть пересуватися”, – пояснює Володимир.

Перша у його списку на сьогодні – Світлана Анатоліївна Гриб. Пересувається вона лише з ходунками. Вийти за межі двору не може. Візит кур’єра жінка приємно здивована. Він передає їй їжу та засоби гігієни. Світлана Анатоліївна каже, що дзвонила у три різні організації, а відгукнувся один Червоний Хрест.

Об’їхавши ще кілька адрес, кур’єр повертається на базу за новими замовленнями. Загалом у велопідрозділі волонтерять двадцять людей. Щодня вони проїжджають не менше ніж 70-80 кілометрів.

“Я їх шкодувала і відправляла містом. У мене тільки водії каталися по Родсаду, Варварівці, Великій та Малій Коренихі, але вони самі запитали: “Можна це будемо їздити ми?” Я дуже переживала, там бойові дії на той момент йшли, але сказала: “Давайте спробуємо”. Коли поїхали туди, то накатали по 100 км кожен, їм дуже сподобалося”, – розповідає координатор Червоного Хреста Ірина Трошкіна.

Володимир каже, що новий досвід дуже змінив його ставлення до волонтерства. Він радий бути корисним: розвозити замовлення, давати поради людям похилого віку, вислуховувати їх у такий важкий для всіх час.

Джерело: НастоящееВремя

Leave a Reply