22.07.2018

Велосипедистам і пішоходам в Україні пропонують здавати на «права»

17На думку деяких експертів, відповідальність за ДТП повинні нести всі учасники дорожнього руху, в тому числі, наприклад, пішоходи, а не тільки автомобілісти.

Щорічно в Україні відбуваються десятки тисяч ДТП, але тільки у виняткових випадках їх винуватцями постають пішоходи. Так, наприклад, в 2017 році в нашій країні було зареєстровано близько 162 тис. ДТП, але тільки в 800 випадках їх винуватцями були названі пішоходи.

Експерти вважають, що насправді в Україні, та й в інших країнах світу, кількість ДТП, винуватцями яких є пішоходи, набагато більше ніж визнається офіційно. Для цього є кілька причин. Головна – апріорі вважається, що відповідальність за ДТП несе автовласник, а не пішохід або велосипедист. До того ж поліція рідко штрафує пішоходів за порушення ПДР.

Тому деякі експерти вважають, що пішоходам і велосипедистам теж непогано було б здати на «права». Тобто бути підготовленим до життя в сучасному мегаполісі. Що ж, певний сенс у цій ідеї, звичайно, є, але думаємо, що вона навряд чи буде реалізована.

До речі, в Києві вже є досвід в цьому питанні. Там діють велошколи, в яких велосипедисти вивчають ПДР, і навіть отримують після закінчення курсу «права». Навчання там безкоштовна.

Leave a Reply