26.10.2015

Вибори показали території впливу партій – експерт

1703422

На півдні та сході України загострилися електоральні протистояння між силами, які представляють регіон.


Місцеві вибори в Україні в черговий раз продемонстрували тенденцію до прихильності політичних партій до географії їхнього електорату. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко. За його словами, в контексті місцевих виборів дуже чітко простежується, що у кожної політичної сили є свої електоральні зони.

“Якщо виключити партію влади (БПП “Солідарність”, – ред.), то зрозуміло, що за ВО “Свобода” найбільше голосуватимуть на заході України, за “Батьківщину” і  Самопоміч”- на заході і центрі і півночі. Партія “Укроп” дуже сильна в Дніпропетровську і на Волині, а на сході і півдні виборець голосуватиме за “Опозиційний блок”, “Відродження” та “Наш край”, – уточнив Фесенко.

Водночас експерт звернув увагу, що саме на півдні та сході України загострилися електоральні протистояння між силами, які представляють регіон. Наприклад, “Опозиційний блок” хотів стати головним і абсолютним переможцем, але цього не відбулося у зв’язку з активною і масштабною участю у виборах партій регіонального патріотизму.

“У Харкові велика кількість голосів у “Опоблока” забрала партія “Відродження”. Але в цілому ряді регіонів країни до рад усіх рівнів досить успішно виступив  “Наш край”. Дуже примітна тенденція, альтернативою “Опозиційному блоку” став “Наш край”, який займає прагматичну позицію без агресії і конфронтації”, – резюмував Фесенко.

Корреспондент.net

Leave a Reply