06.08.2022

Військовослужбовець розповів про обстановку на Миколаївському напрямку

Станом на 5 серпня Збройні сили України продовжують тримати оборону на Миколаївщині.

Водій-механік з позивним “Пантера” керує БМП-2 на передовій. Розповідає, виїжджати в поле доводиться щодня.

Кореспонденти Суспільного побували на передових позиціях та поспілкувалися з військовослужбовцем про ситуацію на фронті.

“Це моя машина. На цій машині я виїжджаю щодня і власне не даю ворогу одуматися. Бойові завдання у нас — це виїзди для відпрацювання прикриття. Коли противник робить якісь дії, ми виїжджаємо і даємо йому відсіч”, — розповідає військовослужбовець “Пантера”.

Зі слів військового, позивний “Пантера” йому дав колишній командир роти ще у 2018 році. До повномасштабної війни чоловік служив за контрактом, неодноразово був на передовій на Донецькому напрямку.

“Зараз звичайно жорсткіше, тому що тоді, коли ми виїжджали в сектор, не такі сильні бойові дії були, як зараз. Тобто зараз набагато складніше. Не було таких обстрілів з реактивних систем залпового вогню, з артилерії їхньої. Зараз набагато складніше”, — розповів “Пантера”.

Після того, як ЗСУ отримали артилерійські ракетні системи HIMARS та почали застосовувати їх в бою, обстріли позицій “Пантери” та його побратимів зменшились, розповідає чоловік. Проте, з його слів, станом на 5 серпня інтенсивність обстрілів збільшилась.

“Гаряче практично кожного дня. Вони наносять удари своїми РСЗВ, ми так само даємо відповідь. Противник вночі робить дії, намагається пройти своїми диверсійно-розвідувальними групами. Ми так само відбиваємо ці атаки. Наші хлопці на постах теж слідкують за цим і не даємо ворогу спуску”, — сказав військовий.

За словами “Пантери” російські війська бояться вступати в активні бойові дії на Миколаївському напрямку.

“Ворог нас боїться. Він знає, що ми скоро прийдемо. Розуміє, що тут є люди, які не дадуть йому пройти далі в сторону міста. Вони розуміють, що ми з часом прийдемо до них і виженемо з нашої землі”, — сказав “Пантера”.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply