28.06.2022

Вінграновський: поетика міфу». У видавництві «Брама-Україна» вийшла монографія Світлани Богдан за фінансового сприяння Аркадія Корнацького

«Дива бувають. Одне з чергових див у моєму житті – тримаю в руках свою наукову монографію, присвячену поетиці міфу в творчості Миколи Вінграновського. Вона мала 90 % шансів не вийти. Але – вийшла.

Мабуть, був певний вищий задум у тому, щоб вона з’явилася саме тепер, коли мою країну обстрілюють ракетами, коли по моїй землі пройшла страшна навала війни, лишивши по собі попіл і згарища. А тут – ось ця монографія. Тож настав час розповісти про дивовижні події, пов’язані з нею, і подякувати всім причетним.»

Так коментує літературознавиця Світлана Богдан вихід з друку своєї монографії, на написання якої пішло біля трьох років.

Так склалося, що видавництво, яке виявило зацікавлення в цій монографії та подавало надії на її видання, відмовило авторці, мотивуючи відмову тим, що «текст занадто науковий, ми не зможемо на ньому заробити»…

Але доля виявилася приязнішою до ії дослідження!  Наш земляк, Аркадій Корнацький, відомий політик, поціновувач творчості Вінграновського, засновник Бібліотеки-музею М.С Вінграновського в Первомайську, надав фінансову підтримку у  виданнї  монографії.

2019 року Світлана Богдан передала  текст до видавництва; відтоді він ще близько трьох років проходив етапи видавничого процесу. І, нарешті, 2022 року, книга побачила світ, а світ побачив книгу,  і ми маємо змогу тепер читати глибоке фахове дослідження творчості нашого геніального земляка Миколи Вінграновского  під новим кутом зору – в площині  міфопоетики.

Авторка  присвятила своє дослідження  трьом  викладачам, які читали і коментували цю наукову працю на етапі її підготовки до захисту дисертації. Це Володимир Моренець, Serhiy Ivanyuk, Володимир Панченко. На жаль, вони  пішли з життя за роки її  підготовки до друку.

Світлана Богдан люб’язно передала для Бібліотеки-музею Вінграновського 10 примірників книг. Вони вже  зайняли своє місце на книжковій полиці! Отже, всі, хто цікавиться творчістю письменника, матимуть змогу прочитати дослідження, відкрити для себе нові грані його творчості. Ласкаво просимо до читання!

 

Наталія Терещенко, голова художньої ради АртХабу Вінграновський для Первомайськ.Інфо

 

Leave a Reply