10.07.2022

“Вогонь йде стіною”: як окупанти знищують український врожай

Поліція Херсонської області відкрила кримінальні провадження щодо цілеспрямованого знищення врожаю у цій області російськими військами.

За словами поліцейських, росіяни обстрілюють сільськогосподарські угіддя запалювальними снарядами.

Щодня виникають масштабні пожежі, уже вигоріли сотні гектарів пшениці, ячменю та інших зернових культур, вигорають полезахисні смуги та ліси, кажуть у поліції.

Через постійні обстріли гасити такі пожежі на окупованих територіях вкрай важко, росіяни навмисно не дозволяють гасити займання.

Подібна ситуація і в інших областях

Пожежі від масованих обстрілів російської армії у Дніпропетровській і Запорізькій областях знищують пшеничні поля.

Про це за останні кілька днів повідомили у низці місцевих пабліків. Інформацію у себе в Telegram-каналі також підтвердив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

Так, 7 липня ворог обстріляв територію Запорізької області, внаслідок чого там спалахнули поля. Вогонь перекинувся на землі Великомихайлівської громади на Дніпропетровщині. Там знищено майже 20 га пшениці.

Про пшеничні поля, що горять, у себе в Facebook розповів й активіст Ігор Луценко, опублікувавши відповідне фото.

“Росіяни палять наш хліб. Спеціальний заряд летить у повітрі. Із характерним шумом, ніби белькоче металевими крилами, вибухає в зеніті, й додолу падають повільно кілька палаючих шматків. Від них спалахує поле”, — написав він.

За словами Луценка, вогонь у полі йде стіною, заввишки він місцями сягає п’яти метрів, а завширшки — це смуга на сотні метрів.

“Пшениця суха після кількох тижнів спеки, спалахує, начебто не стебла на полі, а сірники”, — уточнює активіст.

Leave a Reply