06.06.2022

ВООЗ передала Миколаєву “швидкі” позашляховики

Дві нові карети швидкої допомоги на базі позашляховиків та 200 бронежилетів отримав Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Автомобілі 2019 року випуску, 25 таких машин Україні передала Всесвітня організація охорони здоров’я.

Про це розповів головний лікар Комунального некомерційного підприємства “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Миколаївської обласної ради Андрій Самойлов.

“27 травня у нас вперше відзначається професійне свято — День екстреної медичної допомоги України. Ця дата приєднана до Європейського дня відзнаки працівників екстреної медичної допомоги. Прем’єр-міністр України, Міністр охорони здоров’я у цей день в місті Києві вручили для екстреної медичної допомоги Миколаївської області два всюдихідних автомобілі Land Cruiser, які адаптовані та передбачені для евакуації важкопоранених”, — говорить головний лікар Андрій Самойлов.

Працівники екстреної медицини інколи виконують свій обов’язок там, куди і військові не потрапляють. Тому центр і надалі отримуватиме необхідну допомогу, говорить начальник Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім.

“Ми зараз комплектуємо, докомплектовуємо медичну службу до такого стану, як це має бути. До цього моменту все в них вже було, але через збільшене навантаження та втрати – в тому числі машин – під обстрілами і таке інше, доводиться… це допомагають фонди та інші люди збільшити автопарк для того, щоб працювалося краще”, — каже Віталій Кім.

У колективі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюють 1100 людей. Вони розподілені по 38 пунктах базування бригад екстреної медичної допомоги. У Миколаєві 6 таких відділень. Працівники центральної оперативної диспетчерської кожні п’ять років проходять курси підвищення кваліфікації. Чергують у режимі доба через три.

“Там, де виклики не екстрені виклики, диспетчери при прийомі викликів розпитують пацієнтів та дають їм необхідні консультації, або підключають лікаря-консультанта. Також у нас бригади передають електрокардіограми пацієнтів лікарю-консультанту”, — розповіла завідуюча центральною оперативною диспетчерською Людмила Здобнікова.

Від початку повномасштабної війни 24 лютого до Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надходять 270-300 викликів щодня.

Джерело: СвідокІнфо

Leave a Reply