07.03.2022

Всі оборонні підприємства України під загрозою через обстріли РФ

Усі підприємства оборонно-промислового комплексу України перебувають під загрозою через спроби Росії знищити оборонну здатність держави.

Про це в ефірі телеканалу “Рада” повідомив голова правління центру оборонних стратегій Андрій Загороднюк.

“Ми розуміємо, що окупанти намагаються зруйнувати нашу спроможність оборонятися. Тому всі ОПК є в ризикованій зоні”, — зазначив він.

За словами Загороднюка, держконцерн “Укроборонпром” має план для захисту оборонних підприємств.

“В них є плани щодо кожного підприємства. Вони розуміють ризики, тому я думаю, що вони вже все прорахували наскільки це можливо”, — пояснив фахівець.

На його думку, РФ продовжуватиме наступ попри те, що має серйозні проблеми з особовим складом.

“Якщо у нас ті втрати, які анонсують Міністерство оборони, це +11 тисяч вже. Це означає, що є ще досить велика кількість поранених. Ми точно знаємо з повідомлень, що велика кількість поранених вони знаходяться у шпиталях, які знаходяться в Україні. В тому числі також на території окупованого Криму, Білорусі. Більше 30 тисяч. Тобто, ми говоримо про 40-45 тисяч осіб, які зазнали втрат. І на цю кількість зменшилася і спроможність”, — зазначив Андрій Загороднюк.

За його словами, з огляду на це РФ проводить призови резервістів.

“В них не вистачає вже людей. І ми знаємо про дуже високий рівень демотивації серед резервістів. Вони всі розуміють, що шанси повернутися їм додому живими і неушкодженими дуже невеликий. Ми бачимо найслабкішу частину, це особовий склад, який в них є”, — наголосив експерт.

Андрій Загороднюк підкреслив, що основним питанням для України нині залишається запровадження безполітної зони.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply