10.05.2022

“Виклик: творчість проти війни” на Миколаївщині стартує мистецький проект

Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” ініціювала творчий проект для миколаївських майстрів — “Виклик: творчість проти війни”.

У рамках проєкту представлятимуть тільки ті роботи, які створили за час повномасштабного вторгнення Росії, після 24 лютого.

Про це розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

“Ми зможемо, завдяки проєкту, відслідкувати настрій людей, їх ставлення до певних обставин. Зрозуміти, які види творчості розвиваються, які теми митці висвітлюють у своїх роботах. Це важливо, адже це своєрідна арттерапія для усіх, і для митців особисто. Це посил усім навкруги, що ми живі і ми мріємо!”, — розповіла Валентина.

За словами Валентини Кривцової, миколаївські майстри охоче відгукнулися на новий проєкт.

“Щопонеділка я буду публікувати пост про трьох-чотирьох майстрів та художників та їхні творчі роботи. Майстри вже відгукнулись і я побачила роботи, в яких немає горя, смутку і безвиході. Вироби сповнені надії, віри і відродження, прагнення перемоги та щасливого майбутнього попри все. Творчість кидає виклик війні! Ми живі! Нас не залякати”, — сказала Кривцова.

Проєкт стартує 10 травня, 16 майстрів надали по одній або дві роботи. Фото робіт декоративно-прикладного мистецтва та картин Валентина Кривцова публікуватиме на своїй сторінці у Facebook. Серед перших авторів Стефанія Чаплигіна та Ольга Костюк з Березанської громади, а також Поліна Андрієвська з Миколаєва. Валентина Кривцова каже, вони мають надихнути творчих людей на благодійні справи.

“Розпочну з тих авторів, які займаються благодійністю. Це важливо і про це потрібно говорити. Митці, які на аукціоні продають свої довоєнні та сьогоднішні роботи, аби передати гроші на Збройні сили України. Це важливо для перемоги”, — розповіла Кривцова.

З її слів, мета проєкту – довести усім, що війна не знищить українське коріння.

“Страх, втрати, сльози і руйнування не заглушать жагу до життя. Ми як Фенікси відроджуємось з попелу і продовжуємо розвивати свою культуру”, — сказала Валентина Кривцова.

Тривалість проєкту залежатиме від кількості його учасників, розповіла Валентина Кривцова.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply