23.02.2022

Виконавчий комітет перерозподілив видатки бюджету міста: куди підуть кошти

Члени виконавчого комітету розподілили бюджетні кошти, які отримали від держави  наприкінці минулого року. На виділені 33 мільйони гривень влада планує придбати техніку для шкіл,  відремонтувати спортмайданчики у Заводському районі та фонтан біля облдержадміністрації.

Про це йдеться у сюжеті телекомпанії «МАРТ».

Місто отримало 33 мільйони гривень за субвенцією наприкінці минулого року, тому щоб почати ці кошти використовувати, міська влада має їх розподілити. Директорка міського департаменту фінансів Віра Святелик зазначила, що з цієї суми близько 5 мільйонів витратять на придбання мультимедійної техніки для шкіл, 18 мільйонів – на реконструкцію фонтану та ще 10 мільйонів на ремонт спортивних майданчиків.

“І ще за рахунок вільного залишку 1,5 мільйона на підтримку територіальної оборони шляхом виділення коштів на внески в статутний капітал”, — розповіла директорка міського департаменту фінансів Віра Святелик.

Однак член виконкому Микита Плєханов зауважив, що наразі важливіше виділити більше коштів на тероборону, ніж на реконструкцію фонтану. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич каже, що виділені державою кошти на окремі напрямки, не можна розподілити на інші. Він впевнений, що 1,5 мільйони вистачить на потреби територіальної оборони, адже 22 лютого була нарада з командирами батальйонів.

“Ми їх спитали, що їм потрібно і на що вони будуть витрачати кошти. Вчора ми вирішили, яким чином зробити це якнайшвидше, щоб не чекати. Бо вони також повинні все закупляти через тендерні закупівлі”, — повідомив міський голова.

У результаті кошти розподілили на комунальні підприємства. Вони у свою чергу мають закупити усе необхідне для батальйонів та передати їм. Міський голова додав, що на початку цих грошей має вистачити, оскільки зброєю та одягом військових забезпечують Збройні Сили України.

На сьогодні у резервному фонді міста знаходиться близько 30 мільйонів гривень, і у разі необхідності ці кошти можна буде направити на потреби військових без рішення сесії міськради, каже очільник Миколаєва. Інше важливе питання для міста стосувалося можливого підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті.

“Згідно з законодавством України, тарифи на перевезення можуть бути змінені, якщо хоча б один зі складових змінився більше, ніж на 10%”, — пояснив Олександр Сєнкевич.

22 лютого до міськради звернулися з проханням підняти ціни. За статистичними даними, ціни на проїзд у громадському транспорті у Миколаєві одні з найнижчих. Член виконавчого комітету Андрій Стахурський нагадав, що у своєму останньому зверненні Володимир Зеленський анонсував скасування ПДВ на паливо.

Якщо ПДВ скасують, вартість палива може зменшитися мінімум на 20%, тоді підняття цін на проїзд буде недоречним. Міський голова зазначив, що на наступному засіданні виконкому будуть присутні представники перевізників, з якими детальніше обговорять необхідність збільшення вартості проїзду.

 

Leave a Reply